JÉGKORONG; A szigetlakók gyorsan indulnak, majd sietve veszítenek

szigetlakók

A szigetlakók csak arra tudnak gondolni, hogy mennyivel rosszabb lehet a szezon.

"50-et veszíthetsz egymás után" - mondta Ray Ferraro, miután a szigetlakók 3-0-s előnyt pazaroltak el, és ma este 6-4-re kikaptak a Hartford Whalers ellen a Civic Centerben. - Lehet alacsonyabb.

A szigetlakók a szezon egyik legjobb rajtjára ugrottak. Az öt játékból álló út harmadik meccsébe ugrálva, miután az utolsó ötből négyet elvesztettek, úgy néztek ki, mintha kitörnének az álmaikból.

Aztán Vlagyimir Malakhov súlyos térdsérülésnek tűnt, a szigetiek 3-1-re vezettek. Hartford ezután öt megválaszolatlan teljesítmény-gólt szerzett, ezzel harmadik veszteséget szenvedett a szigetországiaktól az út során.

És míg ma este Buffalo felé vették az irányt, Malakhov hazafelé tartott, hogy átértékeljék a jobb térdét.

"Valószínűleg ez volt a fordulópont, amikor megsérült" - mondta Lorne Henning, a szigetországbeli edző.

Malakhov megsérült, miután csípőellenőrzést végzett az újonc Andrei Nyikolishintől a szigetlakók kék vonalánál, és a második játékrészben maradt 10 perc 49 másodperc. Néhány percig arccal lefelé maradt a jégen, és nem tudott súlyt helyezni a lábára, mivel segítették neki a jégről.

Úgy tűnik, Ed Tyburski edző nem gondolta súlyosnak a sérülést, összehasonlítva egy charley lóval. De Henning, akit felidegesített Stephen Walkom játékvezető büntetése, nem volt ilyen biztos.

"Valószínűleg az év hátralévő részére elveszítjük Malakhovot, és még büntetést sem kapnak" - mondta Henning.

A szigetlakókat rengeteg büntetés miatt hívták ki. Rövid leosztásban játszották a második harmad utolsó, 5: 18-as másodpercét, kivéve 51 másodpercet. Amikor Brett Lindros ötperces majorot és játékbeli szabálytalanságot kapott, amiért Chris Pronger 1: 16-mal elmaradt az időszakban, a Islanders 3-2-re vezetett. Amikor a hatalmi játék véget ért, Darren Turcotte, Pat Verbeek és Steven Rice szerzett gólt a bálnavadászoknál. Így volt Pierre Turgeon is a Islanders csapatában, második gólja a meccsen. És Hartford vezetett, 5–4.

"Ez elég gyenge felhívás volt Lindros felé" - mondta Henning, aki ugyanazt a jelzőt használta a mindenkori tisztviselés leírására. - Nevetséges volt. Nem is volt olyan rossz. Ha kétperces dolgot fogsz hívni, akkor látom. Nem öt perc.

Turgeon második pontszáma jelentette először azt a 18 mérkőzést, amelyet a szigetiek három gól fölött szereztek egy meccsen. De az öt teljesítmény-játék gól a legtöbbet megkötötte, amit valaha engedélyeztek egy meccsen. A szigetlakók pedig mostanra 0-7-2-re állnak az elmúlt kilenc országúti meccsükön.