Szocsi 2014: Yuzuru Hanyu tizenéves műkorcsolyázó történelmet ír Japán számára

SOCHI, Oroszország - Yuzuku Hanyu japán tinédzser túlélt két zuhanást, és feszült és tévedésből eredő finálé tetején jelent meg a férfi műkorcsolya verseny pénteki szocsi téli olimpián.

2014

A 19 éves játékos a rövid programban világrekordot állított fel, de a befejező szabadprogram várakozásának nyomása alatt úgy tűnt, hogy lefújta az esélyeit, mivel két ugrást nem sikerült elérnie.

A játékok hetedik napján azonban még dráma várt, amikor a háromszoros világbajnok, a kanadai Patrick Chan ismét látta, hogy összeomlik az olimpiai arany álma.

A hibákkal teli, gyenge megjelenítés során Chan nem tudta felújítani Hanyut, aki megkönnyebbült győztesként maradt - Japán első az eseményen, amikor az ország megnyitotta aranyérmes számláját Szocsiban.

66 éve a téli játékok műkorcsolya versenyének legfiatalabb győztese. "Nagyon büszke vagyok erre a bravúrra, mint japán" - mondta.

„Az olimpia olyan vad és kiszámíthatatlan. Soha életemben nem voltam ilyen ideges egy verseny miatt. Ideges vagyok a teljesítményem miatt, de mindent, amit csak tudtam, ott hagytam. ”

A csütörtöki 101.45 pont, amelyet Hanyu ilyen hihetetlen stílusban halmozott fel, elegendő puffert adott neki az arany megszerzéséhez, összesen 280,09 ponttal.

Chan ezüstöt szerzett 275,62 ponton, de ez kevés vigasz lesz a végső diadalával a keze ügyében. A bronzérmet a kazah Denis Ten nyerte.

Chan beismerte, hogy érezte a nyomást Kanada első aranyának megvásárlásában.

„Mindannyian emberek vagyunk. Még (snowboard csillag) Shaun White is hibázik. Sajnos túl sokat készítettem egyet ”- mondta a 23 éves fiatalember.

Oroszország legfőbb reményének, Jevgenyij Plusszenkónak a rövid program kezdete előtt ki kellett húznia, miután megsérült a hátán a bemelegítés során.

A svájci felborítja az esélyeket

Péntek elején a felháborodás folytatódott az alpesi síversenyen, mivel a svájci Sandro Viletta megszerezte a férfiak szuper-kombinált címét.

A 28 éves játékos soha nem nyert érmet egy nagy bajnokságban, és csak egyetlen világkupás versenyt nyert.

De a két perc 45,20 másodperces összesített ideje a lesiklás és a szlalom futása során aranyat adott neki.

„Ez csodálatos - tökéletes, több, mint egy valóra vált álom. Ez is nagy sokk. Nem gondoltam, hogy előbb jövök ”- mondta.

A horvát veterán Ivica Kostelic a második lett, 0,34 másodperccel lemaradva Vilettától, megszerezve negyedik olimpiai ezüstjét és összetettben a harmadik helyet.

Apja által meghatározott szlalompályán versenyzett, aki őt is edzette. A legjobb 15 helyezett síelő összes edzője sorsoláson vesz részt annak eldöntésében, ki fogja kiírni a pályát, és Ante Kostelic nyerte a sorsolást.

Az olasz Christof Innerhofer a bronzérem megszerzésével követte ezüstjét a vasárnapi lesiklásban.

Csak dicséretet mondott a pálya tervezőjére, annak ellenére, hogy a fia mögött végzett.

"Köszönöm Ante Kostelicnek, hogy jó irányt szabott" - mondta.

De a címvédő Bode Miller soha nem tért magához egy kiábrándító lefutás után, és hatodik lett, míg a világbajnok és amerikai honfitársa, Ted Ligety a 12. helyen zárt haza.

A változó síkörülmények a kedvencek ellen működhettek, ahogy Ligety csalódást okozó teljesítménye után javasolta.

„Valóban funky eredményeket hoznak. Az eddigi eredménylapot láthatja. Messze van a világbajnokság eredménylapjaitól ”- mondta.

„De mindannyiunknak síelni kell és foglalkozni kell vele. Nincsenek mentségek. ”

A francia remény, hogy Alexis Pinturault, akárcsak a világkupában meghatározó erővel rendelkező Ligety, szintén a legjobb 10 között végzett.

A kettős arany szintén erős téma volt a verseny hetedik napján, Dario Cologna remek napot nyújtott Svájc számára azzal, hogy megnyerte a sífutás északi síterepén a 15 km-es klasszist.

Ez sikeresen védte a Vancouverben elnyert címet, és követte korábbi diadalát a 30 km-es skiatlon Szocsiban.

Cologna sérülésproblémák miatt jött be a játékokba, és teljesítménye meglepetést okozott neki.

"Ez elképesztő. Nem hittem az első aranyérmet, sérülés után, most pedig a másodikat. Tökéletes verseny volt. Tudtam, hogy nehéz lesz, és felkészültem rá ”- mondta.

Belorusz arany kettős

A belarusz Darja Domracseva három nap alatt két aranyat szerzett győzelemmel a női 15 km-es egyéni biatlon versenyben.

Vancouverben megszerezte a bronzérmet, de Szocsiban felért a dobogó legfelső fokára, a svájci Selina Gasparint verte a második helyre, honfitársával, Nadezhda Skardinóval a harmadik helyen.

Domracheva kedden kedden megszerezte a női üldözési címet, és ismét verhetetlen formában volt, különösen a verseny lövöldözős szakaszában.

Fehéroroszország később megszerezte a nap második aranyát, amikor az ötödik téli játékain induló 34 éves Alla Tsuper végül a dobogó tetejére talált a női szabadfogású légi versenyek versenyén.

Tsuper korábbi próbálkozásai során soha nem végzett az ötödiknél magasabb helyen, de 98,01-es összesítéssel magasan repült.

A kínai Mengtao Xu szerezte meg az ezüstöt, míg a címvédő ausztrál Lydia Lassila bronzérmet nyert.

Tsuper két évet vett igénybe a családalapításhoz, de minden eddiginél jobban visszatért a versenyre.

„Két évig volt szünetem. Visszatértem a sporthoz, hogy még egy esélyem legyen az érem megszerzésére. Ez egy álom volt. ”- mondta.

Yarnold az új csontvázkirálynő

Nagy-Britannia folytatta a női csontváz uralmát, amikor Lizzy Yarnold négy évvel ezelőtt megszerezte honfitársa, Amy Williams címét.

Yarnold egykori atléta atléta megtartotta a vezetést az első csütörtökön a Slanki Sliding Centerben, és négy ülésen majdnem egy másodpercet végzett az amerikai Noelle Pikus-Pace előtt.

Elena Nikitina bronzérmet nyert a fogadó ország Oroszország számára.

"Nem hiszem, hogy sokáig süllyed" - mondta Yarnold, akinek ideges pillanatokat kellett elviselnie az utolsó futása elején.

- Rendetlen negyedik menet volt, de csak ellazultam és élveztem. Szerettem volna igazságot tenni magamnak, és megmutatni a világnak, mit tehetek. ”