Tatiana Calderón megérdemli Forma-2-es helyét

2019. február 22-én hír, hogy a 25 éves Colo mbian versenyző, Tatiana Calderón csatlakozik az Arden csapatához a 2019-es Forma-2-es szezonra - így lesz az első nő, aki versenyezni kezd azóta futó GP2/F2 modern inkarnációjában. 2005. És az óraműhöz hasonlóan a felháborodott versenyrajongók is a közösségi médiába léptek, és felvették oknyomozó újságírókupakjukat, miközben elmerítették Calderón versenyeredményeinek történetét, bizonyítva, hogy alkalmatlan választás a sorozat számára.

tatiana

Ez a böngésző nem támogatja a videó elemet.

Ezen a ponton ez a felháborodás régi hír. A nők ellen visszavágás volt, amiért csinálták. szinte bármiről az autósportban. Susie Wolffot bírálták, mert versenyeredményei miatt MBE-t kapott. Danica Patrickot kritizálták azért, mert soha nem nyert a NASCAR-ban, folyamatosan összeomlásokat okozott, testét promóciós fotókon használta. Simona de Silvestrot kritizálták, amikor az IndyCar eredményei miatt szimulátor szerepbe költözött a Saubernél. Natalie Deckert az ARCA eredményei miatt bírálták a NASCAR teherautó-sorozatba költözése miatt. A lista folytatódik.

A Calderón körüli jelenlegi kritikák a „nevereire” összpontosítanak: soha nem nyert GP3 ​​versenyt, és nem szerzett dobogót, soha nem szerzett jobb, mint a 15. hely az európai versenyzés bajnokságában, soha nem volt jobb, mint néhány év alatt néhány pontot szerzett az alsó kategóriákban.

De a „soha” játékot könnyű játszani. Sean Gelael négy évet töltött a GP2/F2-ben, és soha nem nyert versenyt, és a pilóta bajnokságban sem végzett a 15. fölött - sőt a Toro Rosso fejlesztő pilótájaként is szolgált. Az egykori F1-es pilóta, Roberto Merhi az F2-be degradálódott, és még mindig nem kapott gólt a bajnokságban az első tízben. Daniël de Jong a GP2 négy éve alatt soha nem érte el a 21. helyezést. A lista folytatódik - rengeteg sofőr töltött éveket feeder kategóriákban, és nagyon keveset ért el.

A különbség Calderón és társai között? Calderón az egyetlen, aki minden aláírása vagy előléptetése után jelentős mértékű visszhangot tapasztalt. Néhány sofőrnek - például Artem Markelovnak - időre van szüksége, mire csillagok lángjaiban robbanthatnak fel a helyszínre. Hány közepes futamra lesz szükség, mire a rajongók elkezdik úgy érezni, hogy valaki jobban el tudná foglalni Nico Hülkenberg F1-es helyét? Mi kell ahhoz, hogy az emberek beismerjék, hogy igen, James Hunt valószínűleg még mindig nagyon túlértékelt?

Calderón az első női pilóta, aki megnyerte az országos gokartbajnokságot Kolumbiában. Összesen hatodik lett a 2011-es Pro Mazda bajnokságban. Ő az első nő, aki dobogót szerzett a brit F3-sorozatban. Ő az első nő, aki vezetett egy európai F3-versenyt. A Sauber (ma Alfa Romeo versenyző) fejlesztési vezetőjeként szolgált, és tesztelési munkamenetek során a pályán elért eredményeivel lenyűgözte a csapatot.

Calderón önmagában ért el sikereket, és a megfelelő anyagot figyelembe véve versenyképes versenyzőnek bizonyult - ez az F2-hálózaton szereplő többi pilóta többségének elmondható. Nyílt kerékpárúton versenyzett, és tesztelt az F1-es csapatokkal. Az F2-ben való versenyzéshez szükséges képesítéssel rendelkezik. Vitatott kérdés, hogy egyesek úgy gondolják-e, hogy más sofőrök jobban illenek. Képzett és versenyző - tehát megérdemli a helyét.

Azzal az érveléssel, hogy Calderón nem érdemel F2-es utat, annyit jelent, hogy a legtöbb F2-es pilótát a helyükön kívül vitatják. Vegyünk egy kis levegőt és értékeljük ezt a történelmi pillanatot olyanná, amilyen - női sofőr először csatlakozik a férfiak soraihoz egy sorozatban. Az idei eredményei önmagukért beszélnek.