Onkológiai táplálkozási karrier

A táplálkozás szerves része lehet a rák kezelésének, és ehhez képzett szakember hozzáértése és szakértelme szükséges. Az onkológiai táplálkozási szakemberek egy orvosi csapat részeként dolgoznak a rák minden formájának legyőzésében. Ez egy nagyon fontos munka, és nagyon kifizetődő lehet a munkája és az anyagi kompenzáció szempontjából. Az onkológiai táplálkozási szakember karrierjének megkezdése a főiskola szintjén kezdődik, és orvosi környezetben folytatódik.

táplálkozási szakemberek

Onkológiai táplálkozási szakképzés

Az onkológiai táplálkozási szakemberré válás oktatási útja nagyon részletes. Az ezzel járó egészségügyi következmények miatt az ezen a területen dolgozó táplálkozási szakembereknek átfogó képzésben kell részt venniük. Ez egyetemi szinten kezdődik, és táplálkozási szakemberként tényleges gyakorlatba fog vezetni. Itt van egy áttekintés az onkológiai táplálkozási szakemberré válás oktatási útjáról:

  • Alapképzés - A hallgatóknak táplálkozási, dietetikai vagy egészséggel kapcsolatos alapképzésben kell részesülniük. A diplomának fedeznie kell a szükséges anyagokat ahhoz, hogy a diplomások regisztrált dietetikusokká válhassanak. Ez az első lépés a karrierjük egy speciális táplálkozási terület felé történő előrelépése felé.
  • Regisztrált dietetikus - A Táplálkozási és Dietetikai Akadémia tesztet kínál azoknak a diplomásoknak, akik regisztrált dietetikusok lesznek. Mielőtt a diplomások letehetnék ezt a vizsgát, egy jóváhagyott szakmai gyakorlatot is teljesíteniük kell, amely gyakorlati tapasztalatokat nyújt számukra. A teszt letétele az utolsó lépés az R.D-vé váláshoz.

Ez lehetővé teszi a táplálkozási szakemberek számára, hogy gyakorolni kezdhessék, feltételezve, hogy megfelelnek engedélyezési követelményeiknek azokban az államokban, ahol erre felhatalmazást kaptak. A táplálkozási szakemberek gyakorlásának kezdetéig megtanulják a létfontosságú fogalmakat, amelyek a következőket tartalmazzák:

  • Étel tudomány
  • Betegség és táplálkozás
  • Ételallergiák
  • Emberi anatómia
  • Tápanyaghiány
  • Mikrobiológia
  • Táplálkozási tanácsadás

A tantervek egyetemenként vagy főiskolánként eltérőek. Az előírt szak feliratozása is különbözik, mivel egyes iskolák a táplálkozást kínálják szakként, míg mások dietetikának nevezik programjukat. Akad még egyetemi szinten egészségügyi és wellness vagy élelmiszeripari szakok is. Az alapelvek és az alapkoncepciók viszonylag ugyanazok maradnak ezekben a programokban.

A Táplálkozási és Dietetikai Oktatási Akkreditációs Tanács (ACEND) jóváhagy bizonyos oktatási programokat annak igazolására, hogy megfelelnek-e a táplálkozás terén szükséges oktatási követelményeknek. Az ACEND által jóváhagyott program célja, hogy megtanítsa azokat a fogalmakat és készségeket, amelyekkel a hallgatóknak regisztrált táplálkozási szakemberré kell válniuk.

A hallgatóknak lehetőségük van táplálkozástudományi mesterképzés megszerzésére is. Ez az egyetemi szinten megszerzett ismeretek alapjára épít, és általában két évig tart.

* Kiemelt táplálkozási programok:

A Purdue University Global Bachelor of Science in Nutrition programja a Táplálkozási Szakemberek Országos Szövetségén (NANP) keresztül jóváhagyott holisztikus táplálkozási oktatási program.

Az Arizonai Állami Egyetem táplálkozási alapszakai és mesterképzésű online programjai felkészítik a hallgatókat az egészségügyi oktatás, a közösségi egészségügy, az élelmiszer-elemzés és még sok más karrierre.

A Liberty Egyetem mesterképzése az emberi teljesítményről - A táplálkozás két olyan területet egyesít, amelyek természetes módon illeszkednek az egészség és a wellness területére, hogy mélyen megértsék a táplálkozás által a sportteljesítmény optimalizálásában betöltött szerepet.

Az American University online Master of Science of Nutrition Education felkészíti Önt arra, hogy befolyásos vezetővé váljon a táplálkozási oktatásban és az érdekképviseletben, miközben elősegíti a táplálkozást és az egészséges életmódot a közösségében és azon kívül.

Engedély és tanúsítás

A táplálkozási szakemberek engedélyezési folyamata államonként változik. Minden államnak joga van engedélyezési eljárást kezdeményezni, vagy teljesen elhagyni. Az ország államainak fele rendelkezik a táplálkozási szakemberek számára szükséges engedélyekkel. Az onkológiai táplálkozás gyakorlata azonban általában előzetes tanúsítást igényel. Az első lépések egyike annak ellenőrzése, hogy a lakóhelye szerinti államnak engedélyre van-e szüksége a táplálkozási szakemberként való működéshez. A licenc megszerzéséhez a legtöbb esetben oktatási és gyakorlati tapasztalat szükséges. Sok állam azt kéri, hogy a táplálkozási szakemberek a Klinikai Táplálkozási Tanúsító Testületen (CNCB) keresztül kapjanak tanúsítványt.

Az onkológiai táplálkozási szakemberré válás tanúsítási folyamata a KSH megszerzéséhez vezet, ami lényegében azt jelenti, hogy a táplálkozási szakember okleveles onkológiai szakember. Ez egy magasabb szintű tanúsítás, és más néven Board Certified Onkology Nutritionist. A bizonyítvány megszerzésének több lépése van.

Az alapképzés megszerzése után a törekvő táplálkozási szakembereknek igazolást kell benyújtaniuk a Dietetikai Regisztráció Bizottságánál ahhoz, hogy regisztrált dietetikus legyen. Ezt az R.D. tanúsítást legalább két évig fenn kell tartani, miközben a gyakorlati órákat fel kell számolni. A táplálkozási szakembereknek legalább 2000 gyakorlási órát kell mutatniuk az onkológiai területen, mielőtt jogosultak lennének az igazgatósági igazolásra. Továbbképzési kreditekre is szükségük lesz.

A Diétás Regisztráció Bizottsága a Táplálkozási és Dietetikai Akadémiának része, amely országosan elismert és elismert szervezet. A Board tanúsítás azt jelzi, hogy a táplálkozási szakember jártas az onkológiai táplálkozás fejlett gyakorlatában. Ezt kétéves időszak gyakorlati órái is alátámasztják. Ez a folyamat a következő:

  • Táplálkozási alapképzés
  • Bejegyzett dietetikus státusz
  • 2000 gyakorlási óra és továbbképzés
  • Pontszám átadása a fedélzeti vizsgán

Munkaköri leírás és készségek

Az onkológiai táplálkozási szakemberek közvetlenül együttműködnek a rákos betegekkel, amellett, hogy megerősítik az orvosokat és az orvosi csapatokat. Azok a betegek, akiknél rákot diagnosztizálnak, táplálkozási szokásaik révén aktívan igénybe vehetik a kezelést. Mások a táplálékot kiegészítésként fogják használni a rák sajátos formájának legyőzéséhez. Az egyes betegek pontos helyzete eltér, és a rák fajtája meghatározza a betegség elleni küzdelem során alkalmazott különböző táplálkozási taktikákat. Az onkológiai táplálkozási szakemberek olyan táplálkozási terveket dolgoznak ki, amelyek célja általában a következő eredmények elérése:

  • Javítani kell az energiát
  • Erőt építeni
  • A testtömeg fenntartása
  • Csökkentse a fertőzés kockázatát
  • Gyorsítsa fel a helyreállítási időt
  • Távolítsa el a tápanyaghiányt

Bizonyos körülmények között az onkológiai táplálkozási szakemberek klinikai táplálkozási szakember felügyelete alatt dolgoznak. Az orvosokkal és az onkológiai osztályokkal is együttműködnek az egyes betegek táplálkozási tervének elkészítésében. Az onkológiai táplálkozási feladatok a következő területekre terjednek ki:

  • A beteg terápiára adott válaszának értékelése
  • A tápanyagbevitel nyomon követése
  • Az élelmiszer-tolerancia szintjének meghatározása
  • A csövek etetésének ellenőrzése
  • Az előírt étrend módosítása

Az onkológiai osztályon gyakran sokat foglalkoznak a betegek kezelésével. Ez kiterjed az onkológiai táplálkozási szakember döntéseire is. Ez nem csupán megelőző intézkedés. Bizonyos esetekben a betegség teljes legyőzésére törekszik, más esetekben pedig egy utolsó kísérlet a gyógymód megtalálására. Ehhez meg kell érteni, hogy az anyagcsere hogyan befolyásolja a klinikai táplálkozást.

A klinikai ismeretek felhasználása mellett az onkológiai táplálkozási szakemberek iránti igény az interperszonális készségekre is. Részletezniük kell az összes táplálkozási eljárást minden egyes betegnél és azt, hogy mindegyik hogyan befolyásolja őket. Elemző készségekre van szükség, különösen a laboratóriumi adatok értelmezését illetően. A munkakörnyezet folyamatosan változó lehet, és szükség lehet a táplálkozási tervek azonnali kiigazítására az onkológiai táplálkozási szakembertől.

Onkológiai táplálkozási fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a táplálkozási és dietetikusok medián fizetését évi 60 370 dollárba sorolja. Ez egy széles összeg, amely nem határozza meg a speciális szakterületeket. A BLS azt a statisztikát is feltárta, hogy a táplálkozási szakemberek hol keresnek a legtöbbet az éves fizetések összegében. Ezek a beállítások a következők:

  • Ambuláns létesítmények (66 420 USD)
  • Kórházak (61 390 USD)
  • Kormányzati szektor (59 600 USD)

Meg kell jegyezni, hogy az onkológiai táplálkozási szakembert általában fejlett gyakorlatnak tekintik. Mivel ez egy speciális terület, az onkológiai táplálkozási szakemberek arra számíthatnak, hogy többet keresnek, mint az átlagos fizetés, amely az engedéllyel rendelkező táplálkozási szakember általános gyakorlatát képviseli. A ZipRecruiter éves fizetési összeget állított össze azoknak, akiket klinikai onkológiai táplálkozási szakértőként határoztak meg. Az Egyesült Államokban a ZipRecruiter elárulta, hogy egy onkológiai táplálkozási szakember átlagos fizetése évi 120 272 dollár. Ezt az összeget különböző online fizetések elemzésével számították ki az Egyesült Államok egész területéről.

A tapasztalatok szintje kulcsfontosságú szerepet játszik az onkológiai táplálkozási szakember éves fizetésének meghatározásában. Akik több bizonyítványt gyűjtöttek, az éves szinten többet is kereshet. Vannak olyan onkológiai táplálkozási szakemberek, akiknek napidíjat fizetnek, míg mások fizetnek.

Job Outlook

Az Egyesült Államokban egyre nagyobb szükség van táplálkozási szakemberekre minden speciális területen. A 2016 és 2026 közötti évtizedben a BLS-becslések azt mutatják, hogy az Egyesült Államokban 15% -os növekedés várható a táplálkozási szakemberek számában. Az onkológiai táplálkozási szakemberek iránti igény egyre növekszik a magas rákos arány miatt. Az Országos Rákintézet adatai szerint 2018-ban több mint 1,7 millió új rákos eset fordult elő. Ezen betegek több mint egyharmada várhatóan elpusztul a betegségben. Ez a szerencsétlen statisztika hangsúlyozza az onkológiai táplálkozási szakemberek szükségességét a minden típusú rák elleni folyamatos küzdelemben.

Új rákkezelő központok és onkológiai egységek fejlesztése szintén jelzi, hogy több onkológiai táplálkozási szakemberre lenne szükség. És a közelmúltbeli trend szerint az egyének alternatív egészségügyi és wellness gyakorlatok felé mozognak, a táplálkozás hangsúlya növekszik. Az onkológiai táplálkozási szakemberek orvosi elsőbbség alapján dolgoznak a betegekkel, bár egyes betegek úgy gondolják, hogy ez a holisztikus gyógyítás egyik formája. Ez a kettősség jót ígér a jövőbeni onkológiai táplálkozási szakemberek számára, mivel úgy tűnik, hogy rengeteg munkahely áll rendelkezésre a magas igény kielégítésére.