Aron Baynes NBA statisztikák és hírek

A veterán nagyember 42 meccsen jelent meg a Suns csapatában, mielőtt a szezont március 11-én felfüggesztették. A karrierben magas 22,3 perc meccsenként Baynes átlagosan 11,5 pontot, 5,6 lepattanót, 1,6 gólpasszt és 0,5 blokkot szerzett. A mezőnygólok 48 százalékát eltalálta, és meccsenként 1,4-es hárompontost ürített (35,1% 3PT) - messze a legjobb karrier. Október 25-én a Nuggets ellen Baynes bekerült a kezdőbe, és 29 perc alatt 15 pontot, hét lepattanót és három gólpasszt adott ki. Az október 25-től november 18-ig tartó 11 mérkőzésen át Baynes átlagosan 15,4 pontot, 5,9 lepattanót, 3,3 gólpasszt és 0,8 blokkot szerzett, miközben 55,9 százalékot lőtt a mezőnyből és 43,1 százalékot hárított (4,6 3PA/G). Október 30-án a Warriors elleni győzelem során Baynes megszerezte az akkori szezon legmagasabb 24 pontját, 12 lepattanót, a karrierben legmagasabb hét gólpasszt, három blokkot és egy labdát szerzett. Baynes március 6-án elfogyasztotta ezt a pontszámot Portland ellen, és a karrier legjobb 37 pontját szerezte meg a 23-ból 23-at lövöldözésben, beleértve az 14-et az íven túlról. Baynes egy szezonban legmagasabb 16 lepattanót is bevágott két blokkolással, egy elrablással és egy gólpasszal. Január 3-án újabb dupla duplát könyvelhetett el a Knicks ellen, 29 perc alatt 20 pontot és 12 lepattanót szerzett. Baynes nem szerepelt a Suns nyolc játékában az orlandói buborékban.

statisztikák

Baynes átlagosan 5,6 pontot, 4,7 lepattanót és 1,1 gólpasszt szerzett 51 meccsen a Boston csapatával 2018-19-ben. A múlt szezon nagy részében tartalékként Baynes 18 meccset kezdett a Bostonban, és meccsenként átlagosan 6,7/5,9/1,2-re nőtt ezekben a versenyekben. Nyolcszor ért el dupla számot, és az előző szezont három dupla duplával zárta. Baynes hárompontos lövéssel is kiegészítette támadó repertoárját, és 2018-ban a karrierje legmagasabb 61 hármasával próbálkozott. E hárompontosok 34,4 százalékát buktatta meg, miközben 47,1 százalékot lőtt a mezőnyből - ez megegyezik azzal, amit posztolt 2017-18. Baynes eredményes mezőnygól-százalékot (51,8) tett ki, ami jó karrierje második legjobb eredményéhez. Az alapszakasz nagy részét kihagyta egy műtétet igénylő, de műtétet igénylő, eltört kéz miatt, amely időben visszatért a rájátszásra, ahol Baynes kilenc mérkőzésen átlagosan 2,1 pontot és 2,8 lepattanót szerzett meccsenként. Az Al Horford mögött játszó Baynes NBA-karrierje átlagában a meccsenkénti második legjobb 16,1-gyel számolt. A meccsenkénti 0,7 blokkja szintén a karrier csúcsát jelentette a 32 éves játékos számára. Baynes különösen élvezte a pénteki játékot, mivel meccsenkénti átlagai 8,6 pontra, 7,2 lepattanóra és 1,9 gólpasszra tettek szert az adott napon lezajlott 10 verseny során.

A Celtics együttesével 2017-18-ban Baynes 82 meccsből 81-ben játszott másodszor az elmúlt három évben. Baynes 67 rajtot hajtott végre a Bostonban, négy páros-párosot jegyzett be egy olyan meccs mellett, amelyben legalább 20 ponttal végzett. A szezonban Baynes legjobb erőfeszítése egy szörnyeteg 26 pontos, 14 lepattanós játék volt, az alapszakasz április 11-i, Brooklyn elleni győzelmében. Baynes mindössze 20:48 értékű akcióval tette közzé ezt a sort. Baynes játéka a rájátszásba is belefordult. Baynes a Boston rájátszásának mind a 19 mérkőzésén beilleszkedett, egy kivételével percek alatt kétszámjegyeket kapott. A Boston hét meccses keleti konferencia-döntősorozatának folyamán Baynes meccsenként 21,3 percet játszott, miközben 5,3 pontot és 6,1 lepattanót vágott be. Ezen a 19 rájátszási viadalon 11 hárompontost is szedett. Legjobb rájátszási teljesítménye a 76ers elleni, második fordulóban lejátszott mérkőzésen volt. Baynes 25 percet játszott, 13 pontot (5-8 FG, 1-2 3Pt, 2-2 FT), kilenc lepattanót, egy gólpasszt és egy labdaszerzést.

Baynes júliusban szerződött a Pistonsszal, és San Antonio-n kívül állította színpadra első NBA-szezonját. A szezonon kívül boka műtéten is átesett, de október közepén visszatért az előszezonra. Október 27-én debütált a Pistons a Hawks ellen, 11 perc alatt hat pontot és öt lepattanót szedett össze. Baynes továbbra is tartalék nagyemberként szolgált, átlagosan 5,7 pontot és 4,5 lepattanót szerzett az All-Star szünetig tartó 53 meccsen keresztül. A második félidőben új karriercsúcsot döntött 21 ponttal (8-13 FG) a Brooklyn elleni március 19-i győzelem során. Abban az évben a Detroitnál kezdte első és egyetlen rajtját az alapszakasz döntőjében, április 13-án, 14 pontot és öt lepattanót gyűjtve a Cleveland elleni győzelemben. Az alapszakasz végén Baynes kihagyta az új karrier-legjobb pontszámátlagot, 6,3 PPG-t hozott. Új karriercsúcsot állított fel a visszapattanásban (4,7 RPG), ami a csapat ötödik legjobb jegye volt. Ő és a Pistons a keleti konferencia 8. helyezettjeként jutott be az utószezonba, de az első fordulóban a Cavaliers söpörte be őket. Baynes mind a négy meccsen tartalékként jelent meg, összességében 10 pontot és nyolc lepattanót gyűjtött.

Baynes négyéves kollégiumi karriert futott be Washington államban, amely 2008–2009-ben ért véget, de az érettségi után a tengerentúlra ment, hogy különböző európai bajnokságokban töltsön időt. Utoljára a szlovén bajnokságban szereplő Union Olimpija csapatában játszott, mielőtt 2013. január 23-án aláírt volna a Spursszal. A Baynes ezután január 25-én debütált az NBA-ben a Dallas ellen, de kevesebb mint egy percet látott a pályán. Néhány nappal később hét pontot szerzett, és a szezon legmagasabb kilenc lepattanóját jegyezte fel egy január 30-i, Charlotte elleni mérkőzésen. Az elkövetkező hónapokban Baynes oda-vissza mozgott a Spurs és a D-liga Austin Toros között. Végül 11 mérkőzést látott a Torosnál, átlagosan 13,9 pontot és 8,7 lepattanót szerezve D-Liga-viadalonként. Végül az alapszakasz 16 meccsén szerepelt a Spurs csapatában. Baynes visszatért a csapathoz az NBA utószezonjára, és a Lakers nyitófordulójának mind a négy meccsén megjelent. Még a 4. játékot is megkezdte, 16 perc alatt hat pontot és két lepattanót gyűjtött. Baynes akkor egészséges karcolás volt az utószezon hátralévő részében, San Antonio pedig vesztett a Heat ellen az NBA döntőjében.