Az Oroszország csapata három arannyal uralja a 2019-es AIBA női vb-t

Felkiáltójelet szeretett volna tenni mindazoknak, akik kételkednek a helyi amatőr ökölvívó rendszer méretében, az Orosz Bokszszövetség (ugyanaz a szankcionáló testület, amely Oroszországban díjazást folytat) egyedülálló teljesítményt nyújtott amatőr világbajnokságok rendezésében - mind a férfiak, mind a nők körében - ugyanazon az országon belül.

Az AIBA férfi világbajnoksággal ellentétben, amelyet az üzbég válogatott csak szűken nyert meg azzal, hogy az oroszok csak egy könnycseppel maradtak mögöttük a második helyre, a burjánati Ulan-Ude-ban megrendezett női versenyt a a házigazdák.

Az Oroszország csapat tíz súlycsoporton belül hat érmet szerzett, köztük három aranyat, egy ezüstöt és két bronzot, valamint a kínai csapatot (1 arany - 3 ezüst - 1 bronz). A Törökország csapata az összesítésben a harmadik helyet szerezte meg (1 arany - 2 ezüst), és mennyiségileg felülmúlta az Egyesült Államok nemzeti csapatát (1 arany - 2 bronz).

arannyal

Ironikus módon a női bajnokságot tíz súlycsoportban vívták, kettővel többet, mint a férfiak között. Az alábbiakban bemutatjuk az utolsó állványokat és az aranyérmes eredményeket minden súlycsoportban.

Nehézsúlyúak (81 kg +/178 font +)

Döntő: Danielle Perkins (USA) - Yang Xiaoli (Kína) - 5: 0. Xiaoli korábban három egymást követő vb-t nyert

1. Danielle Perkins (USA)
2. Yang Xiaoli (Kína)
3. Dina Islambekova (kazah)/Jekatyerina Kovaleva (belorusz)

Könnyű nehézsúlyúak (81 kg/178 font)

Döntő: Zenfira Magomedalieva (orosz) - Elif Guneri (török) - 5: 0

1. Zenfira Magomedalieva (Oroszország)
2. Elif Guneri (Törökország)
3. Wang Lina (Kína)/Nguy? N Th? H (n) (Vietnam)

Középsúlyúak (75 kg/165 font)

Döntő: Nouchka Fontijn (Hollandia) - Lauren Price (Wales) - 3: 2. Az eredmény megdőlt Price esetében a walesi csapat fellebbezése után. A harmadik vb ezüstérem Fontijn számára, aki a 2016-os riói olimpián szintén ezüstöt szerzett, Claressa Shields ellen veszített.

1. Lauren Price (Wales)
2. Nouchka Fontijn (Hollandia)
3. Tammara Thibeault (Kanada)/Khadija El-Mardi (Marokkó)

Welterweights (69 kg/152 font)

Döntő: Busenaz Surmeneli (török) - Yang Liu (kínai) - 4: 0

1. Buse Naz Surmeneli (Törökország)
2. Yang Liu (Kína)
3. Saadat Dalgatova (Oroszország)/Lovlina Borgohain (India)

Könnyű középsúly (64 kg/141 font)

Döntő: Dou Dan (Kína) - Angela Carini (Olaszország) - 5: 0. Dou Dan megszerezte második egymást követő WC-érmét.

1. Dou Dan (Kína)
2. Angela Carini (Olaszország)
3. Ekaterina Dynnik (Oroszország)/Milana Safronova (Kazahsztán)

Könnyűsúly (60 kg/132 font)

Döntő: Beatriz Ferreira (brazil) - Wang Cong (Kína) - 5: 0

Helyezés:
1. Beatriz Ferreira (brazil)
2. Wang Cong (Kína)
3. Mira Potkonen (finn)/Rashida Ellis (USA)

Tollsúlyok (57 kg/125,5 font)

Döntő: Nesthy Petecio (Fülöp-szigetek) - Lyudmila Vorontsova (Oroszország) - 3: 2