Az US Open gonosztevője, Daniil Medvegyev folyamatosan győz, elődöntőbe jut

(CNN) Az US Open gazember az elődöntőbe tart.

openen

Daniil Medvegyev, aki ezen a két héten át a rosszfiú szerepét játszotta, kedden délután 7-6 (6), 6-3, 3-6, 6-1-re győzte le Stan Wawrinkát. Következő ellenfele komoly meglepetés: a 78. helyen álló Grigor Dimitrovról van szó, aki az éjszakai ülésszakon öt szettben sokkolta a 3. helyet foglaló Roger Federert.

Medvegyev 19 000 dolláros bírságot halmozott fel ezen a tornán, többek között verbális bántalmazásért, törölközőt elkapva egy labdázótól és a középső ujját a harmadik körben a közönség felé fordítva Feliciano Lopez ellen.

Az orosz bírósági interjújával trollolta meg a fent említett tömeget, miután egy fordulóval később Dominik Koepfer ellen lebuktatta Lopezt és egy csomó nézőt győzelmi táncával.

A sovány 23 éves fiatalember szerint energiájuk - még ha nem is gyökereztek neki - sok sérülés ellenére is életben tartotta.

Az ötödik mag szerint a jobb vállsérülés szinte kizárta Koepfer ellen, miközben elrablói fájtak és görcsök jelentek meg.

Korábban soha nem sikerült ilyen messzire eljutni a nagy válogatáson, kombinálva egy sikeres, de fárasztó nyárral, amelynek eredményeként Medvegyev három egymást követő héten döntőbe jutott Washingtonban, Montrealban és Cincinnatiban.

A bal láb fel van ragasztva

Aztán kedden megkapta a bal lábát az első szett 4-3-nál. Azt mondta, azért, mert az első meccsen megsérült a quadricepsája.

Igen, arra az esetre, ha kíváncsi lennél, addigra már a bíróságra lépve kiáltották, és ujjongás érkezett, amikor kettős hibát talált, bár a légkör nem volt annyira feltöltött, mint Medvegyev előző két fordulójában. Egy nagyrészt elnémított Medvegyev járult hozzá ehhez.

Medvegyev megszerezte a korai szünetelőnyt Wawrinka ellen az edző látogatása előtt, a nyolcadik meccs előtt.

A következő váltáskor, 5-4-kor, a szalag levált.

5-5-kor törve úgy érezte, hogy Medvegyev bármelyik pillanatban meghúzza a csatlakozót, különösen, ha végül ledobja a szettet.

De Wawrinka - aki 2017-ben elvesztette egyetlenegy találkozóját Wimbledonban, amikor térdsérülését szenvedte, amely végül rövidíteni tudta az idényét - nem tudta kihasználni, még akkor sem, ha megdöntötte a 3–0-s hátrányt a döntetlenben.

Wawrinka később a döntetlennél 6-5-nél tartotta a beállított adogatást a döntetlennél, és az első adogatást összetörte.

Biztosan azt hitte, hogy azonnal elnyerte a pontot, de Medvegyev lebegő visszatérése bent maradt.

Amint a gyűlés kibontakozott, Wawrinka eleresztette a karját.

Medvegyev a következő két pontot megnyerve megszerezte az első szettet, és így hatalmas lendületet kapott.

Díjat fizetett Wawrinkának

Az ellenkezője történt az ellenfelével. Tekercselés közben Wawrinka a második elején megtört a 3-1-es ösvényen, és Medvegyev rugója volt a lépésében.

Időnként az első szettben eltalált lövések lerövidítik a gyűléseket - Medvegyev remek tapintású, erővel kombinálva - nagyrészt a második szettben mentek el.

Medvegyev cserbenhagyással kezdte a harmadikat, 3-0-ra lemaradva, Wawrinka mégis majdnem elengedte a horgot 5-3-nál.

Megszerezve a beállított pontot és Medvegyevet az egész bíróságon dolgozva, Wawrinka homlokfelügyelője egy udvar szélesre nyúlt.

Wawrinkának végül négy töréspontot kell megmentenie, mielőtt a harmadik beállított pontjára váltana.

A negyedik szett az első három mintáját követte: Korán jött a break. Medvegyevnek volt, 2-0-ra.

A következő meccsen felvillantotta a védelmet, amely büszke lesz Rafael Nadalra, és egy törésponton egy tök-szerű előkézzel ütötte meg a Wawrinka-röplabda hibát.

Ez volt Wawrinka utolsó reális esélye.

- Nem kezdtem jól - mondta Wawrinka. "Soha nem találom meg a megfelelő ritmust. Meg akartam találni a hátramaradás és a sértő között. Nem szolgáltam olyan jól.

"Jól játszott. Ott volt, amikor szüksége volt rá, és ma ő volt a jobb játékos."

"Nagyon csúnyának éreztem a nyertes utat"

Medvegyev akkor alig ünnepelt a győzelem alkalmával - felejtsd el a táncot -, és azt mondta, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy 100% -ban részt vegyen az elődöntőben.

"Elég csúnyának éreztem azt, ahogyan nyertem, mert ezt kellett tennem" - mondta Medvegyev.

"Még mindig nagyon fájdalmas vagyok a lábamban. Tudtam, hogy ritmus nélkül kell játszanom. Néhány játékot nem kell futnom, hogy ellazítsam a lábam. Teljes erővel ütöttem, majd hirtelen középen cseppeket készítettem.

"Tudtam, hogy nem szabad ritmust adnom neki. Döntő pillanatokban talán ettől fog hiányozni. Ez működött.

"Természetesen legszívesebben normális módon, normál teniszjátékkal nyernék, de így nyertem. Remélhetőleg fizikailag jobban fogom érezni magam normálisan, igen."

Ha két szabadnap van a szokásos helyett, az mindent megváltoztathat.

"Nagyon szerencsésnek érzem magam emiatt, mert ezt nem tudtam a meccs előtt vagy a meccs alatt" - mondta Medvegyev arról, hogy mennyi idő alatt tér vissza. "Amint kimentem a bíróságról, valaki ezt mondta nekem, most két napod van. Olyan voltam, hogy" Tényleg? "

"Nem tudtam. Azt hittem, hogy normális lesz, egy szabadnap, elmész játszani. Ez óriási előny a lábammal kapcsolatban. Azt hiszem, ahogy mondom, nem akarok mondani semmit még, de szerintem rendben kell lennie. "

Végül némi tapsot váltott ki a rajongóktól, amikor ez lenyűgöző megjelenítésével véget ért. Arra a kérdésre, hogy úgy érzi-e, hogy újra barátja van a New York-i szurkolóknak, az orosz így válaszolt: "Remélhetőleg. Nem nekem kell eldöntenem. Mint mondtam a posztmeccsen, még az előző forduló után is megérdemeltem, amit kaptam. Általában nem vagyok ilyen, mint a harmadik forduló mérkőzésén. Nem vagyok büszke rá. Dolgozom azért, hogy jobb legyek.

- Remélhetőleg megmutathatom önmagam világos oldalát.

Wawrinka nem gondolja, hogy Medvegyev megnyeri a US Openet

Wawrinkától megkérdezték, hogy Medvegyev megnyerheti-e a US Openet.

"Tud, de nem hiszem, hogy megteszi" - mondta a 2016-os bajnok. "Azt hiszem, ez nagyon nehéz lesz. De ez csak az én véleményem."

"Mivel úgy tűnik, kezd fáradni, és az elődöntőben még egy keményebb játékost, Rogert vagy Grigort, majd a döntőben is meg kell vernie" - mondta Wawrinka. "De megint megmutatja az elmúlt hetekben, hogy bármi megtörténhet vele, úgyhogy biztosan lövés lesz. Csak még két meccsre van szüksége."

Federer vesztésével talán megtörténhet. Sem Medvegyev, sem Dimitrov nem jutott be nagy döntőbe.