Olimpiai forduló ?

Ez egy archivált cikk, amelyet 2012-ben tettek közzé az sltrib.com oldalon, és a cikkben szereplő információk elavultak lehetnek. Csak személyes kutatási célokra szolgál, és nem nyomtatható újra.

lake

A spanyol focicsapat pattog

Newcastle, Anglia • Spanyolország kiesett vasárnap a férfi olimpiai futballversenyből az újabb 1–0-s vereség után. Jerry Bengtson, a hondurasi csatár a hetedik percben megszerezte az egyedüli gólt, és fejet adott a spanyol kapus, David de Gea mellett.

Intenzív mérkőzés volt; A spanyol játékosok hét, Honduras pedig hat sárga lapot kaptak.

"A csapat kezdettől fogva feszült volt, mert tudták, hogy gólt kell szerezniük, hogy kvalifikálják magukat a következő fordulóba" - mondta Luis Milla, a spanyol edző. - És a korai gól megnehezítette.

Spanyolország 23 éven aluli válogatottját a 2010-es világkupát és a 2012-es Európa-bajnokságot megnyerő idősebb csapat mérkőzése nyomán érte.

Két amerikai férfi továbbjutott a szablyaverseny negyeddöntőjébe, de ott megálltak éremálmaik. Daryl Homer 15–13-ra kikapott a román Rares Dumitrescutól, Tim Morehouse-t pedig az olasz Diego Occhiuzzi verte ki 15–9-re. A másik amerikai vívót, James Williamset korán verte az orosz Nyikolaj Kovalev. A magyar Szilagyi Áron az olasz Diego Occhiuzzi 15–8-ra legyőzésével nyerte az aranyat. Kovalev nyerte a bronzérmet.

A holland Vian Marianne aranyérmet nyert az olimpiai női országúti versenyen esőtől elázott sprintben. A brit Elizabeth Armitstead szerezte meg az ezüstöt, amely a haza első érme a londoni játékokon. Vos, a volt világbajnok merész lépést tett az orosz Olga Zabelinszkaja mellett, hogy kijusson a három lovas szakadárból. A holland zászlót lengető szurkolók kis csoportja mellett haladt el, majd diadalmasan felemelte a karját, amikor átlépte a célvonalat.

Zabelinszkaja eszeveszett befejezés után nyerte el a bronzérmet olyan esőben, amely négy évvel ezelőtt emlékeztetett Pekingben, amikor a brit Nicole Cook későn húzódott el, hogy megnyerje az aranyérmet.

Az észak-koreai Om Yun Chol több mint háromszorosára növelte súlyát, hogy aranyat nyerjen a férfiak 123 kilogrammos osztályában. Olimpiai rekordot döntött tiszta és bunkón (370 font). A kínai Wu Jingbiao ezüstérmet kapott, az azeri Valentin Hristov pedig a bronzérmet vitte haza.

Az amerikai női csapat a bajnokság nyitómeccsét 2–1-re Németországra ejtette. Lauren Crandall tizenegyes szögletre lőtte az egyedüli amerikai gólt. Következő mérkőzésük kedden Argentína ellen játszik, amely 7-1-re verte Dél-Afrikát. Más mérkőzéseken Hollandia 3–0-ra verte Belgiumot; Kína megállította Dél-Koreát, 4-0; Nagy-Britannia 4-0-ra verte Japánt; Új-Zéland pedig 1-0-ra verte Ausztráliát.

Nagy-Britannia, Írország és az újjáélesztett amerikai csapat mind tökéletesen rajtol a tornán. Jose Ramirez és Errol Spence megnyerte vasárnap esti nyitómérkőzéseit, így 4–0-ra javította az amerikaiakat, míg Freddie Evans és Josh Taylor 3–0-s kezdéssel lovagolták meg a hazai közönség harsány ujjongását. A középsúlyú Adam Nolan ezután győzelmet aratott a késői ülésen, és Írország rekordját 3-0-ra emelte.

Ramirez, a Fresno állam 19 éves üzleti főnöke és a Starbucks egykori baristája szorgalmazta az akciót, és a francia Rachid Azzedine 21: 20-as győzelme alatt küzdött a bajból.

Spence a háromszoros brazil olimpikon, Myke Ribeiro de Carvalho megkérdőjelezhető taktikájával kitartott 16–10-es győzelemért. Az országos bajnok középsúly a második fordulóban kemény mérkőzést rendezett a harmadik kiemelt indiai Krishan Vikus ellen.

Rain volt a győztes Wimbledonban, mivel 32 mérkőzést elhalasztottak és négyet felfüggesztettek. De azokat a mérkőzéseket, amelyeket a Center Court rendezett, ahol tető van, teljesíteni tudták. A nyertesek között volt Maria Sharapova az izraeli Shahar Peer felett (6-2, 6-0), valamint Julia Goerges német, a brit Andy Murray és Jo-Wilfried Tsonga francia. A Court 1-en játszó Novak Djokovic három szettben verte az olasz Fabio Fogninit.