A futók azt mondták, hogy figyeljék meg a társadalmi távolságtartást Moszkva félmaratonján

Moszkva (Reuters) - Több mint 9500 futó, akik vasárnap versenyeztek Moszkva éves félmaratonján, maszkot és kesztyűt viseltek a rajt területén, ellenőrizték a hőmérsékletüket, és a COVID-19 járvány miatt be kellett tartaniuk a társadalmi távolságtartási szabályokat.

hogy

A 21,1 km-es versenyt májusra halasztották, amikor az orosz főváros az új koronavírus miatt bezárult.

A külön 5 km-es futás résztvevőit arra is kérték, hogy tartsák be a társadalmi távolságtartási szabályokat, bár ez kihívást jelenthet versenyzéskor.

Oroszország 5427 új COVID-19 esetet jelentett az elmúlt 24 órában vasárnap, közülük több mint 660 Moszkvában, ami az országos összesítést 850 870-re teszi. Az áldozatok száma Oroszországban 14 128-ra emelkedett.

Az új esetek ellenére Oleg Matytsin sportminiszter, aki orvosi maszkot és kesztyűt viselt a díjak átadásakor, azt mondta, hogy az esemény Oroszország sikereinek a vírus elleni küzdelem ünnepe.

"Túlléptük azt a nehéz időszakot, amely a világjárvány volt, és azt a tényt, hogy ma együtt vagyunk. Ez a közös győzelmünk" - mondta Matytsin.

Később újságíróknak elmondta: "Megmutatjuk az egész világnak, hogyan lehet normális életet folytatni ezekben a nagyon nehéz körülmények között, tiszteletben tartva az összes (biztonsági) követelményt."

A félmaraton lehetőséget nyújtott néhány futónak, hogy végre újra versenyezzenek. A közel 13 milliós Moszkva júniusban feloldotta több mint két hónapos zárolását.

"Boldogság és érzelem tölt el, mert csaknem egy éve nem volt verseny." - mondta Luiza Dmitrieva, aki a nők között negyedik és összesítésben 33. lett.

(Gabrielle Tétrault-Farber és Alexander Reshetnikov beszámolója; Peter Scott további jelentése; Timothy Heritage szerkesztése)