Dimitrov öt szettes thrillerbe esik Wimbledonban

WIMBLEDON, Anglia (AP) - Grigor Dimitrov, a tenisz egyik emelkedő sztárja vereséget szenvedett a második fordulóban pénteken Wimbledonban, egy öt szettes, eséskésleltetett mérkőzésen, amely több mint négy órán át tartott két nap alatt.

szettes

Maria Sharapova barátnővel, aki a 3. bíróság lelátóján ujjongott, a 29. kiemelt bolgár az 55. helyen álló szlovén Grega Zemljára esett 3-6, 7-6 (7-4), 3-6, 6-4, 11-9.

Zemlja elülső passzát találta el a hatodik meccsén, így ő lett az első szlovén, aki bejutott a harmadik fordulóba az All England Club-ban.

Míg a 22 éves Dimitrov korán megy haza, addig a 35 éves veterán Tommy Haas halad előre. A 13. kiemelt német selejtező tajvani Jimmy Wang 6-3, 6-2, 7-5, nyolcadik alkalommal jutott be a harmadik fordulóba.

Női játékban a hetedik kiemelt német Angelique Kerbert a második fordulóban az észt 46. helyezett Kai Kanepi állította le 3-6, 7-6 (6), 6-3. Kerber a hatodik nő az eddigi legmagasabb tíz kiemelt nő között.

A tavaly elődöntőbe jutott Kerber 5-1-es előnyt fújt a második szettben a tiebreakerben, amikor csak két pontra volt a győzelemtől. A három évvel ezelőtti wimbledoni negyeddöntős Kanepi kétszer hibázott kétszer a meccsen, mielőtt hátrányos győztesével megszerezte harmadik esélyét.

Emellett a brit Laura Robson 6–4-re, 6–1-re legyőzte a 117. helyen álló kolumbiai selejtezőt, Mariana Duque-Marinót a Center Court tető alatt, hogy először jusson itt a harmadik fordulóba.

Robson, aki 2008-ban elnyerte a wimbledoni lányok címét, folyamatosan emelkedett a ranglistán, és jó eséllyel jut be a második hétbe.

"Ez nagy győzelem számomra" - mondta Robson. "Bármely meccs a Center Courton nagy. Ma nagyszerű hangulat volt odakint, és a bezárt tető csak hangosabbá teszi."

A Központi Bíróságon is szerepel: a spanyol Nicolas Almagro, a lengyel Jerzy Janowicz és a brit Andy Murray, a második helyen Tommy Robredo ellen.

Dimitrov "Baby Fed" néven ismert játékstílusáról, különösen Roger Federer módjára egykezes fonákról. De mint Federer, a hétszeres wimbledoni bajnok, akit kedden a második fordulóban megdöbbentett Sergiy Stakhovsky, Dimitrovnak sem sikerült eljutnia a 3. fordulóba.

A Dimitrov-Zemlja mérkőzést csütörtökön felfüggesztette az eső, a szlovén 9–8-al növelte az adogatást az ötödik szettben. Dmitrov addig két meccspontot mentett.

A játék kezdetét pénteken késleltette az eső. Amikor a meccs folytatódott, Dmitrov elveszítette a lábát az ötödik pontnál, és hátradőlt a nedves füvön, felállítva a meccspontot Zemlja számára 30-40-nél.

Dmitrov egyenesen a bírósági székéhez lépett, és elmondta a játékvezetőnek, hogy a körülmények túl veszélyesek a folytatáshoz. Enyhén szitáló esővel Ali Nili székbíró elmondta, hogy a mérkőzés addig áll meg, amíg az eső el nem enged.

"Amikor megcsúsztam, leestem, megütöttem a csípőmet" - mondta Dmitrov. "Mondtam neki, hogy nem szolgálok. Alapvetően meg kellett állnunk és várnunk kellett az újabb lehetőségre."

Mindkét játékos körülbelül 10 percig ült a székén, mielőtt a játék folytatódott volna. Dmitrov visszajött a meccs pontjával - a verseny harmadik helyével. Elért egy 113 mérföld/órás másodperces adást, amely forehand visszatérést kényszerített a hálóba.

"Leülsz, fáj egy kicsit, szolgálnod kell, hogy maradj a meccsen" - mondta Dmitrov. - Nem könnyű. Rengeteg gondolat jár a fejedben.

Dmitrov további két meccspontot mentett ugyanabban a meccsben, mielőtt egy kézfogás győztesével adogatott volna, így 9–9. Zemlja töréspontot mentett, hogy 10-9-ig tartson, majd a következő meccsen megtört, hogy stílusosan fejezze be a mérkőzést egy ívelt előkézzel, amely Dmitrov mellett repült a hálónál.

Dmitrov a meccs 18 bréklabdájából csak kettőt alakított át, míg Zemlja kétszer is betört 10 helyzetből.

Annak ellenére, hogy jósolták, hogy ő lehet a következő nagy dolog a teniszben, Dmitrov még nem tett áttörést a nagy színpadon. Eddigi legjobb teljesítménye a Grand Slam-on a harmadik forduló volt a múlt havi French Openen.

"A dolgok történnek, azt hiszem, okkal" - mondta Dmitrov. "De ez egy jó tanulási görbe számomra. Erősen lépek ki a következő hetekben."

"Szerintem az egyik legnehezebb dolog, amellyel szembe kell néznie, a saját elvárásai" - tette hozzá. "Nem aggódom egyik összehasonlításért, a beszélgetésért, a versengés közötti dolgokért, bármiért is. Bármilyen dolgot is mondanak. Azt hiszem, ez csak nagyon fontos dolog számomra abban, hogy miként fogom kezelni a saját nyomásomat. Ez a saját dolgom. "