Dimitrov megdöbbenti Federert az U.S. Openen, növelve a férfi káoszt

Daniil Medvegyev nem áll a horgon, mivel az idei U.S. Open rosszfiúja, miután a világ 78. helyén álló Grigor Dimitrov megdöntötte a szeretett Roger Federert.

megdöbbenti

Egy napon, amikor Daniil Medvegyev barátságos fegyverszünetet ért el a rajongókkal az Egyesült Államok nyílt teniszbajnokságán, Grigor Dimitrov lett az igazi gazember.

Dimitrov boldogan vette át a rosszfiú palástját azzal, hogy lenyűgözte Roger Federert (3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-2), hogy kiszorítsa a férfiak legsikeresebb és vitathatatlanul legnépszerűbb játékosát. túra.

Federer meglepetéses veresége azt jelenti, hogy nem fog megtörténni az álom meccs közte és a második számú Rafael Nadal között. Ez a két nagy karrierje során 41-szer játszott, ebből kilencszer a fő döntőkön - de soha nem az US Openen. Idén csábítóan álltak a sorsolás ellentétes oldalán.

"Csak alacsonyan, csak csalódottan vége, mert úgy éreztem, valóban jól játszottam pár sziklás kezdés után" - mondta egy elkeseredett Federer. Hozzátette: „Várom a családi időt és minden ilyesmit. Tehát az élet rendben van. ”

Azt tervezte, hogy messzebbre megy, de ehelyett Dimitrov, aki a hét előtt 0-7 volt Federer ellen, pénteken az ötödik Medvedevvel játszik az első amerikai nyílt elődöntőben. mindkettőjük számára. Medvegyev egy keddi délutáni mérkőzésen 7–6 (6), 6–3, 3-6, 6–1-re verte a 23. számú Stan Wawrinkát, majd elnézést kért a szurkolóktól két korábbi meccsen tanúsított viselkedése miatt, és ezzel némi éljenzést váltott ki.

Ennek ellenére valószínűleg arra számított, hogy visszafoglalja a supervillain szerepét egy Federer elleni elődöntőben. De Dimitrovnak más tervei voltak.

- Tudtam, mit tegyek - mondta.

Dimitrov szerint a stratégia az volt, hogy a 38 éves Federert a lehető legtovább a bíróságon tartsák, abban a reményben, hogy fáradt lesz vagy lebomlik. Nyilvánvalóan mindkettő megtörtént. Federer fájó felső hátsó és nyaki területre panaszkodott, és a negyedik szett után orvosi időkorlátot kellett kapnia.

Federer kényelmetlensége megmagyarázhatta megdöbbentő számú kényszerítetlen hibáját: 61-et, köztük 33-at a hátán.

Elmondta, hogy a probléma már a nap elején megjelent, és az első négy mérkőzésén nem érezte. Az első keddi szett után Federer soha nem nézett ki kényelmesen.

- Egész idő alatt éreztem - mondta. "Ez az. Játszhattam vele. Az a rossz, hogy nem nyertem.

Federer 20 Grand Slam-ot nyert, a férfi rekordot, és összesen öt US Openet tartalmaz, de 2008 óta nem nyerte meg a bajnokságot a Flushing Meadows-ban. 2015 óta nem jutott el az elődöntőbe, tavaly pedig John kiszorította. Millman a negyedik körben.

Ez az év több ígéretet tett, főleg, hogy júliusban elég jól játszott ahhoz, hogy néhány ponton belül jusson a Wimbledon győzelméhez. És amikor az első számú Novak Djokovicot Wawrinka idegesítette az amerikai nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójában, az még nagyobb reményeket ébresztett abban, hogy Federer képes lesz átmenni és valószínűleg itt találkozhat Nadalval a döntőben.

Ehelyett Federer a trófea nélkül távozott a 11. évig.

"Örülök, hogy most egy kis szünetet kapok" - mondta. - Menjen vissza gyakorolni, értékelje át és támadjon onnan.

Az előző fordulóban Federer különösebb gond nélkül elbocsátotta a 15. számú David Goffint, és úgy tűnt, hogy a bajnokság második hetében utazik. De teljesen más játékosnak tűnt Dimitrov ellen, aki a világ 78. helyén állt be, főleg azért, mert időt szakított egy sérülés kezelésére.

Dimitrov, a 28 éves bolgár, még 2017-ben a 3. helyre került, de akkor rangsora zuhant, és az US Open előtti idei mérkőzéseinek rekordja csak 12-15 volt.

"Olyan alacsony volt, hogy már nem is akartam oda menni" - mondta Dimitrov. „Sérülés volt, pontvesztés, rangsor. Ez a legalacsonyabb pont minden játékos számára. Azt hiszem, az elmúlt hat-hét hónap elég durva volt számomra.

Voltak kedden pillanatok, amikor Federer felvillantotta arzenáljának legjobb lövéseit - ugró előkézi győztes vagy hátsó leesés. De túl sokszor szörnyű, kényszerítetlen hibákat talált el, vagy nem sikerült könnyed győzteseket eladnia, ami lehetővé tette Dimitrov számára, hogy pontokba menjen vissza.

A legjellemzőbb, hogy Federer, aki a legendáját a tengelykapcsoló-pillanatokban való emelkedéssel faragta, rosszul játszott a meccs egyik legkritikusabb részén. A második szett végén egy szervizszünetet szenvedett, amikor Dimitrov ellen visszavágott, és 4-5 meccsen belül döntetlent játszott. Úgy tűnt, hogy a baja halványul, ha csak ezt a törést meg tudja erősíteni.

De nem tudott, még azután sem, hogy 30-0-ra előrébb lépett volna ebben a játékban. Dimitrov a következő négy pontot megnyerve zárta a játékot és a szettet, köszönhetően Federer három kényszerítetlen hibájának.

Úgy tűnt, hogy mindez összezavarta a szurkolókat, mert Federer rövid pillanatokig zseniálisan nézett ki a harmadik szettben, a gonosz keresztpálya homlokának és a feje fölött tapasztalt lüktetésnek, és úgy tűnt, hogy visszanyerte az irányítást a meccs felett. De a negyedik szett első játszmájában Dimitrov visszavágott.

Később a negyedik szettben Federernek volt még egy töréspontja Dimitrov ellen, de nem tudta ezt átalakítani. E játék során kissé elforgatta a jobb vállát járás közben, riasztást keltve, hogy megsérülhet.

Míg Dimitrov végigvitorlázta szolgálati játékait, Federernek keservesen kellett küzdenie azért, hogy megtartsa saját szerváját. A negyedik szett végén hét bréklabdát állított le egy 8-os játékban, csak azért, hogy két szervizszünettel ne maradjon le.

Annak ellenére, hogy elvesztette a játékot, Dimitrov tudta, hogy Federert megviselte, talán javíthatatlanul.

"Valójában mosolyogtam, amikor átálltam az euróra" - mondta. "Mert olyan voltam, mint:" Ez a játék biztosan nagyon fájt neki. "

Sikerült, és Federer az út hátralévő részében csak három meccset nyert meg.

Most Dimitrov középpontjában Medvegyev áll, aki Wawrinka felett aratott győzelmében felső lábsérülést játszott. Medvegyev ezen a nyáron sok órát töltött a bíróságon, 19-2-re ment a kemény pályákon, és a döntőbe jutott Washingtonban (Montreal) és az ohiói Mason tornán, amelyet megnyert. (Augusztusban két páros mérkőzést is játszott, növelve a terhelését.)

Azok számára, akik korábbi meccseiken túl tudnak nézni, Medvegyev magával ragadó tehetség, akinek sokféle lövése kiszoríthatja a játékosokat a komfortzónájukból.

23 évesen, rossz lábon Medvegyev legyőzte és megzavarta egy háromszoros Grand Slam-bajnokot Wawrinkában.

"Más labdát játszik" - mondta Wawrinka. „Nagyon stabil az alapvonaltól. Nagyon lapos fenekű játék. ”

Wawrinka elmondta, hogy tudta, hogy Medvegyev a sérüléssel küzd.

"Láttam, ahogy az utóbbi pár mérkőzést játszik, és azt mondtam, hogy fáj neki" - mondta Wawrinka. - És biztosan fáj. Néhány játékos szereti megmutatni mindenkinek, hogy fáj. Néhányan elrejtik. Biztos vagyok benne, hogy az összes játékos, 95 százalék, mindannyiunknak fáj. "

Wawrinka megjegyezte, hogy Medvegyev tehetséggel rendelkezik az amerikai nyílt bajnokság megnyerésére ebben az évben, de azt is elmondta, hogy kétségei vannak.

"Mert kezd fáradni látszani" - mondta Wawrinka.

De Medvegyevnek még egy pihenőnapja lesz az elődöntők előtt. Dimitrov ellen pedig valóban lehetnek rajongói az oldalán. Végül is szembe kell néznie a gazemberrel, aki hazaküldte Roger Federert.