Davis Kupa: Ramkumar nyer, mivel India 4-1-re legyőzte Üzbegisztánt

Fénypontok

1. Biztosították India helyét a világcsoportos rájátszásban, miután szombaton 3–0-s előnyt sikerült megragadni.
  2. Ramnathan folytatta India uralmát a hazai döntetlen felett, Fayzievet felülmúlva 6-3, 6-2 .
  3. Prajnesh a második fordított egyesmérkőzésen 5–7, 3-6-ra kikapott a nagy szolgálatot teljesítő Iszmailovtól.

BENGALURU: Tiszta söpörés nem jöhetett létre, de India azzal bélyegezte meg Üzbegisztán feletti tekintélyét, hogy megnyerte a

davis

4-1-es döntetlennel továbbjuthat a vasárnapi világcsoportos rájátszásba.

India bejutott a szeptemberben megrendezésre kerülő világcsoportos rájátszásba, miután szombaton 3–0-s előnyt szerzett az Ázsia/Óceánia I. csoport második fordulójának döntetlenje. A csapat meszelt, de elmaradt a második fordított egyesmérkőzésen.

folytatta India uralmát a házi döntetlen iránti kitüntetéssel

Csak 67 perc alatt 6-3, 6-2 az első forduló egyesben a KSLTA stadionban.

Gunneswaran azonban kemény csatát vívott a nagy szolgálatot teljesítő 406. helyen álló Iszmailov ellen. Ismailov sokkal jobban megtárgyalta a feltételeket, mint Fayziev, és a második fordított egyesben megérdemelt 7-5, 6-3 győztes lett.

Mindkét játékos nagy, de debütáló Prajnesh-t nyomás alatt meggörbített a kritikus pillanatokban, és ez megváltoztatta a mérkőzés eredményét.

Iszmailov győzelme azt jelentette, hogy India nem kényszeríthette a meszelést. India utoljára 2014 februárjában élvezte a tiszta takarítást, amikor Indore-ban kalapálták a kínai Tajpejt.

Ez azonban remek kezdés volt az új kapitány számára

, aki bevezetett néhány szabályt a játékosok számára, és saját stílusa van az üzletvitelhez.

Fayziev küzdött, hogy alkalmazkodjon a pálya visszapattanásához és sebességéhez, míg Ramkumar előnyére fordította. Következetesen pattogó szervákat küldött, hibákat csalogatva ellenfelének.

Első szolgálati meccsén Fayziev 0–40-es hátrányt szenvedett, és megtört, amikor a második törésponton hosszú és széles röplabdát tört össze.

Ramkumar gyorsan elúszott 3-0-s vezetéssel, könnyű megtartással, és 4-0-ra állhatott volna, amikor Fayziev három egymást követő kettős hibát követett el, de az üzbégnek sikerült tartania.

A hátsó passz győztese átadta Ramkumarnak a hatodik játszmában a töréspontot, de az üzbég ezt jól szolgálta.

Az indián a nyitó szettben is jobban megközelítette a hálót, könnyedén elhárítva Fayziev gyenge visszatérését az alapvonalról. A szettet a kilencedik játszmában adta ki.

Miután a második szett nyitómeccsén elvesztette két break lehetőségét, Ramkumar ragyogó karéjjal szerzett egy harmadikat, és átváltott, amikor Fayziev röpködött.

Fayziev a következő meccseken jobban szolgált, és jól tért vissza, de Ramkumarnak mégis sikerült újabb szünetet szereznie a hetedik játszmában, így 5-2-es vezetést nyitott, és a következő meccsen szolgálta ki a mérkőzést.

"Ma okosan játszottam. A döntetlen megpecsételődött, így néhány dologra összpontosítottam. Nem akartam sok kettős hibát elkövetni, jobban szerettem volna visszatérni. Okosan játszottam, és minden erőfeszítés megtérült" - mondta Ramkumar a meccse.

"Ezt a magabiztosságot beviszem a következő versenyekre (a Tour-on)" - mondta a 22 éves játékos.

A holtverseny utolsó meccsén Prajnesh és Ismailov egyaránt rendkívül jól szervált, és ez volt az adogatás, mielőtt Prajnesh három szokatlan kézi hibát vétett volna, amelyek három törésponttal csökkentették a 12. játszmában.

Egy ideges Prajnesh megmentette az első esélyt, de másodsorban előrenyomással küldte Ismailovnak a szettet.

Ismét Prajnesh volt az, aki először pislogott, a második szett második játszmájában elejtette az adogatást, így az üzbég 3: 0-s vezetést nyitott meg.

Ez a vezetés az üzbégnél maradt, és a meccset a kilencedik játszmában szolgálta ki, még akkor is, amikor Prajnesh két meccspontot mentett, köztük egyet a saját adogatásánál a nyolcadik játszmában.

"Mindent megtettem, hogy egy győzelmet adjak a csapatomnak. Az első meccsen ideges voltam. Az itteni körülmények forróak. Itt kevesebb, mint 20 fokot játszunk, ez plusz 30. Jó teniszt játszott, nehéz volt fogadni, de én megtalálta a módját "- mondta Iszmailov győzelme után.