• Válogatottak
  • Névjegyek

Mukanov és Lim veszített az állami bajnokságon

judo

A kazah judo bajnokság második napja (Ust-Kamenogorsk, november 15-19) a szurkolóknak adott egy kis szenzációt - a kelet-kazahsztáni régió képviselője, Dastan Ykybaev (a képen) lett a legjobb a 73 kg-ig terjedő súlycsoportban a férfiak között, aki először nem hagyta, hogy Szergej Lim nyerjen a döntőben (10: 0, utána engedett Ertugan Torenovnak) vékony döntőben bronzéremért - 0: 5), majd a döntő küzdelemben legyőzte Azamat Mukanov csapat másik vezető dzsúdósát (10: 0). Figyelemre méltó, hogy a vesztesek hivatalos súlya 66 kg, azonban mindkettőjük pontosan szerepel 73 kg-ra, az ok egyszerű - sem Lim, sem Mukanov, akik a „Grand Slam” nemzetközi tornára készülnek (Tokió, november 29.) - december, 1.) volt ideje lefogyni.

- 73 kg. Eredmények

1. Dastan Ykybaev (Kelet-Kazahsztani régió)

2. Azamat Mukanov (Nyugat-Kazahsztani régió)

3. Erkebulan Kanafin (Karaganda régió), Ertugan Torenov (Zhambyl régió)

5. Arman Makhambetov (Pavlodar régió), Sergey Lim (Almaty)

Eldos Zhumakanov 66 kg-ig terjedő súlycsoportban nem sikerült. A World Grand Prix (Almaty, 2013) győztese vereséget szenvedett Ilias Izmagilov a döntő 1/8-ban, aki végül mégis a harmadik lett.

- 66 kg. Eredmények

1. Zhansay Smagulov (Karaganda régió)

2. Abdurakhmanov G. (Kyzylorda régió)

3. Ilias Izmagilov (kelet-kazahsztáni régió), Bakdaulet Sabitov (dél-kazahsztáni régió)

5. Akhmetov D. (Asztana), Erkebay O. (Zhambyl régió)

Olesya Kutsenko, Nazgul Kubasheva és Marian Urdabaeva az 52 kg-ig, 57 kg-ig és 63 kg-ig terjedő súlycsoportban a nők között Kazahsztán bajnoka lett.

- 52 kg. Eredmények

1. Kutsenko O. (Mangistau régió)

2. Mingazova L. (Zhambyl régió)

3. Kaysarova A. (Almaty), Tuytekova A. (Almaty régió)

5. Turmakhanova G, (Dél-Kazahsztani régió), Amangeldy B. (Aktobe régió)

- 57 kg. Eredmények

1. Kubasheva N. (Atyrau régió)

2. Nyshanbaeva S. (Dél-Kazahsztani régió)

3. Abdilkadirova A. (Asztana), Bolat A. (Kyzylorda régió)

5. Ryspaeva M. (Pavlodar régió), Ezhenkhanova A. (Almaty régió)

- 63 kg. Eredmények

1. Urdabaeva M. (Almati)

2. Kashkyn Zh. (Almaty régió)

3. Zhumabaeva A. (kelet-kazahsztáni régió), Myrzabek A. (Kyzylorda régió)

5. Ataeva Zh. (Kelet-Kazahsztani régió), Kuatbekova M. (Pavlodar régió)

A kazahsztáni bajnokság harmadik napjának programja

November 18., hétfő

10:00 - versenyek kezdete (férfiak - 60 kg, szabadsúlyú kategória; nők - 48 kg, nyitott súlycsoport)

17:30 - 18:00 - a Kazahsztán Kupa sorsolása (csapatversenyek)

19:00 - 20:00 - a csapatok hivatalos súlya (férfiak - 66 kg, - 73 kg, - 81 kg, - 90 kg, + 90 kg; nők - 52 kg, - 57 kg, - 63 kg, - 70 kg, +70 kg)