Venus, Navratilova, Date fordítsa vissza az órát a második forduló klasszikusaiban

Élje át kedvenc második fordulójának mérkőzéseit a Wimbledon Rewind-en, beleértve Venus Williams és Kimiko Date nyilatkozatát, amely Dayana Yastremska izgalmas idegességével ütközik.

navratilova

Írta: Stephanie Livaudais

Fotó: Getty Images

Üdvözöljük a Wimbledon Rewind-ben, ahol a wtatennis.com az elmúlt két évtized legemlékezetesebb meccseibe tekint vissza az All England Clubban. A hírhedt idegektől a nagyszerű menekülésekig tekerje vissza az órát, és nézze meg a Top 8 második forduló mérkőzésének időrendben felsorolt ​​listáját.

2004: Gisela Dulko def. [W] Martina Navratilova, 3-6, 6-3, 6-3
2004-ben Maria Sharapova híresen áttörte az első Grand Slam-bajnokságot, és megkoronázta a következő nagy teniszcsillagot. De a sorsolás másutt egy másik nagy sztár állta utolsó állását.

A 47 éves Martina Navratilova 1994-ben már legendás pályafutása után visszavonult a tenisztől. Ez 2000-ben bekerült a Nemzetközi Tenisz Hírességek Csarnokába. De Navratilovában még mindig volt több benne, és később visszatért a páros pályára. év. Miután követelte a 2003 vegyes páros cím Wimbledonban meglepetés-helyettesítő karaktert kapott az egyesek között, ahol ő lett a legidősebb játékos, aki megnyerte a Grand Slam egyesmérkőzését az Open Era-ban.

Navratilova kecsesen meghajolt a második menetben, egy háromszettes csata után egy fiatal Gisela Dulko ellen. Az 19 éves argentin debütáló főszereplője volt, de megmutatta, hogy a hátrány megfordul, és győzelmet arat, 3-6,6-3, 6-3.

2006: [W] Agnieszka Radwanska def. Tsvetana Pironkova 7-5, 7-6 (5)
A Grand Slam versenyek külső pályáin sok leendő teniszcsillag szemtanúja volt annak reményében, hogy bejuthasson a Center Courtba. 2006-ban a lengyel fiatal Agnieszka Radwanska, a tavalyi junior wimbledoni bajnok volt, aki helyettesítővel debütált idősebbikén.

Miután az első körben legyőzte egy másik leendő sztárt - hallottál Victoria Azarenkáról -, Radwanska szembeszállt az emelkedő Tsvetana Pironkovával, aki a 2006-os Australian Openen fordult meg, miután Venus Williamset lebuktatta nyitó fordulójában.

Érdekes összecsapás volt ez a két agyi játékos között, Radwanska végül a bolgár mellett szoros, egyenes szett győzelmet aratott, 7-5, 7-6 (5). Radwanska végül a negyedik fordulóban veszített a 2. helyen kiemelt Kim Clijsterstől - de hat évvel később ő lett Lengyelország első Grand Slam-egyes döntőse Wimbledonban.

2008: [1] Ana Ivanovic def. Nathalie Dechy, 6–7 (2), 7–6 (3), 10–8
Hetekkel azután, hogy megszerezte a címet a Roland Garroson, Ana Ivanovic, az 1. világbajnokság egy centire került a második körben a következő Grand Slam-vállalkozásánál.

Ivanovic az első körben körutazott Rossana de los Rios ellen, mindössze három meccset esett el. Amikor a francia Nathalie Dechy, egy másik mag nélküli játékos ellen lépett pályára, valószínűleg nagyjából ugyanarra számított, főleg miután az első szettben 3: 0-ra vezetett. De Dechy egykor a Top 15 játékosa volt, és Ivanovic számára érdekessé váltak a dolgok.

Ivanovic eldobta az első szettet egy döntetlennél, amikor Dechy visszatért, és a másodikban nyomás alatt volt. A legidegtépőbb pillanat 5-4-nél következett be, ahol egy elhibázott Ivanovic előkeze két meccspontot adott Dechynek - Ivanovic mentette az elsőt, majd egy szívbemarkoló hálós zsinórlabdával ment a szerb a második mentéséért. Ezt követően visszatért az 1. számú világ, amely epikus 6-7 (2), 7-6 (3), 10-8 győzelemben érvényesült - ügyelve arra, hogy egy csókkal köszönje meg a net szalagot.

2011: [W] Sabine Lisicki def. [3] Li Na, 3-6, 6-4, 8-6
A 21 éves Sabine Lisicki 2010-ben fontolgatta a nyugdíjazást, miután olyan súlyos bokasérülést szenvedett, hogy újból meg kellett tanulnia a járást, és öt hónapot töltött a bíróságoktól. A növekvő adogatásáról, amely a leggyorsabb női teniszrekordot tartja nyilván, Lisicki a játék egyik emelkedő sztárja volt, de rangja olyan alacsonyra esett, mint a 218., miközben a visszatérésért küzdött.

De visszatérve szeretett füves pályájára, Lisicki végül visszatért a győztes körébe, miután felemelte a trófeát Birminghamben. Wimbledonba érkezve a helyettesítő jel most sötét ló volt, amely készen állt arra, hogy pusztítást végezzen a sorsoláson - és a frissen megkoronázott Roland Garros bajnok Li Na lesz a következő áldozata. A No.3 kiemelte az első szettet, de nem tudott két meccspontra konvertálni egy harmadik szettben, amely lecsúszott a vezetékre, amikor a német felindulva, 3-6, 6-4, 8-6 ment el.

Lisicki egészen az elődöntőig jutott, ahol Maria Sharapovától veszített. Ez volt a legjobb Grand Slam-eredménye, míg végül egy körrel tovább ment 2013 Wimbledonban.

2011: [23] Venus Williams def. Kimiko dátum, 6-7 (6), 6-4, 8-6
A sorsolás másutt elhallgatott a Központi Bíróság, amikor a 40 éves Kimiko Date, a második legidősebb nő, aki valaha bejutott Wimbledonban a második fordulóba, megtörte Venus Williamst az első két szolgálati mérkőzésén. Venus ötszörös bajnok volt az All England Clubban, míg japán ellenfele, Date 1996-ban visszavonult a tenisztől, de 12 évvel később visszatalált a bíróságra.

A dátum ijesztő 5–1-es előnyt szerzett, de a Vénusz soha nem adta fel a forgatást. Erőteljes talajvonásaival meglökte a japán játékost, de nem találta ritmusát, mivel Date végül megnyerte a döntetlent. Date nem tudta tartani lendületét a második szettben, és a Vénusz visszatért benne, hogy döntőbe küldje őket. A Vénusz végül majdnem három órás csata után győzött a 6-7 (6), 6-4, 8-6 győzelemért, és a pár titán teljesítményük után álló ovációval lépett ki a pályáról.

2016: [3] Agnieszka Radwanska def. Ana Konjuh, 6-2, 4-6, 9-7
Radwanska, a wimbledoni volt döntős pályafutása legjobb teniszezését játszotta, miután megnyerte a WTA-döntőt és visszatért a 2. világháborúba. A WTA 1. helyezésének egyik játékosa volt, de a második fordulóban szinte megállította a 18 éves Ana Konjuh egy nagyon szórakoztató, három szettes csatában.

Konjuh úgy tűnt, hogy uralja sorsát, amikor felépült az egyoldalú első szett 6-2-es elvesztéséből, és megtalálta játékát, hogy megnyerje a második 6-4-et. Radwanska volt a kötelén, és három meccspontot tartott, amikor kétszer is szolgálta a szettet - a sorsnak azonban más elképzelései voltak. Konjuh szerencsétlen bokasérülést szenvedett, amikor a meccset töltötte, megforgatta a bokáját és kiterjedt kezelést igényelt. Bár bátran visszatért a pályára, hogy befejezze a mérkőzést, nem tudott újabb pontot nyerni, mivel Radwanska megúszta a győzelmet.

2017: [6] Johanna Konta def. Donna Vekic, 7-6 (4), 4-6, 10-8
A Wimbledon 2017-be menve úgy tűnt, hogy egy nemzet elvárásainak súlya Johanna Konta vállán van. A 2016-os áttörés után elérte első Grand Slam-elődöntőjét, bemutatkozott a Top 10-ben és megnyerte első WTA-címét.

Konta a 2017. évi füves pálya szezonját Nottingham első helyezettjeként kezdte, egészen a döntőig jutott, mielőtt Donna Vekic felbosszantotta volna. Hamarosan megkapja a bosszú esélyét, a wimbledoni második fordulóban felveszi a horvátot. A meccs a két nagy ütő közötti alapcsatából bontakozott ki, és szolgálati mesterkurzummá fejlődött - egy ponton mindkét játékos 22 egymást követő mérkőzésen szervált.

Végül Konta lett győztes, izgalmas a Központi Bíróság a 7-6 (4), 4-6, 10-8 győzelemmel egy három órás és 10 perces maraton után. Konta végül bejutott az elődöntőbe, pályafutása legjobb wimbledoni befejezését jegyezve.

2019: Dayana Yastremska def. [27] Sofia Kenin, 7-5, 4-6, 6-3
A teniszrajongók korán megnézték, mi bizonyulhat feltörekvő rivalizálásnak a tavalyi wimbledoni időszakban, mivel a mag nélküli Dayana Yastremska megdöbbentette a 27. helyezett Sofia Kenint egy izgalmas, három szettes összecsapáson.

A 19 éves Yastremska nagyon várt profi debütálója volt, miután junior éveiben megfordult, és bejutott a 2016-os wimbledoni lányok döntőjébe, és már három WTA International-szintű címet szerzett. Szembeszállt a 20 éves Keninnel, aki karrierje legjobb idényét élte meg, miután két trófeát emelt, és először feltörte a Top 30-at.

A játék két legfényesebb emelkedő sztárjának összecsapása szintén nagy stílusütközés volt, Yastremska, a turné egyik legagresszívabb játékosa megpróbálta átütni Kenin szilárd ellentámadását. Yastremska végül győztesként került ki, és megpecsételte a felindulást 7-5, 4-6, 6-3.