Gwiazdowski kupát szerez a csapatban

felkeltette

Olyan kemény volt a verseny, hogy a Titan Mercury Wrestling Club névsorának két olimpiai bajnoka elvesztette mérkőzéseit a verseny két napjának első napján a Freestyle Wrestling Clubs World Cup szerdán.

A csapat mélysége, beleértve a volt Duanesburgi Gimnáziumot és az észak-karolinai állam sztárját, Nick Gwiazdowskit, csütörtökön mégis győzelemre vitte.

Valójában a nehézsúlyú Gwiazdowski volt a döntő utolsó meccsén, aki átjutott a világbajnokság háromszoros bajnokának, az iráni Parviz Hadi 3–2-re legyőzésével.

3-3 döntetlen a csapatok között, és a TMWC-nek nehéz küzdelmet aratott győzelmet arat.

Gwiazdowski a szerdai előfutamban három meccsből kettőt elveszített, de a döntőben a világbajnokság döntő győzelmével érkezett.

2-1-re legyőzte Oleksandr Khotsyanovskii-t a TMWC CSKA elleni 7-1-es győzelmében, Giorgi Meshvildishvili pedig 5-2-re esett a bajnok 5-3-as TMWC-győzelemben, Alen Zasieiev pedig 4-2-re az elődöntőben.

A TMWC 4–4-es döntetlent ért el Ukrajna A csapatától azon a meccsen, de kritériumok alapján továbbjutott a döntőbe.

Gwiazdowski az első harmad után 2–0-ra lemaradt Hadiról, majd a másodikban szerzett pontot egy lépésről.

A harmadik harmadban továbbra is Hadi lábaiért lőtt, és végül kevesebb, mint 40 másodperc volt a gólja, és 3-2-re elhúzott.

Gwiazdowski TMWC csapattársai között szerepel az ohiói állam Kyle Snyder, aki Gwiazdowskit verte meg az NCAA I. divíziójának márciusi döntőjében, hogy megtagadja tőle harmadik egyenes országos bajnokságát.

Snyder lett a 20 éves amerikai legfiatalabb olimpiai birkózó aranyérmes a Rio de Janeiro-i játékokon.

A klubok világbajnokságában a CSKA-s Andriy Vlasovot tűzte ki, vereséget szenvedett a bajnok Elizbar Odikadze ellen, és az előzetesben az ukrán A Murazi Mchedlidze-t verte.

A döntőben Bimeh Razi 1–0-s vezetést szerzett a 61 kg-os viadalon a TMWC 2012-es olimpiai ezüstérmes és 2016-os grúziai aranyérmese, Vladimer Khnichegashvili és Masoud Esmaeilpour között.

Az eredmény 1-0 maradt, mivel ezt a kettőt diszkvalifikálták, a Titan Mercury pedig 2-0-ra lemaradt öt mérkőzéssel, amikor BJ Futrell veszített egy gyors technikai esésben 65 kg-on.

A Titan Mercury végül kapott némi lendületet, amikor Nazar Kulchytskyy legyőzte Atsamaz Sanakoevot, Alex Dieringer pedig 4-0-ról jött vissza lefelé, hogy 5–4-es győzelmet szerezzen Reza Afzali késői eltávolításával.

David Taylor 3–2-es vezetést adott a TMWC-nek 12–6-os győzelemmel 86 kg-nál, így az NCAA riválisa, Snyder és Gwiazdow-ski hagyta el a bajnokságot.

Az Abbas Tahan elleni szoros, őrlő mérkőzésen Snydert két másodperc hátralévő részével kiszorították a körből, és a tisztviselő pontot adott Tahannak a TMWC sikertelen kihívására, felállítva

Gwiazdowski, hogy megszakítsa a 3-3-as döntetlent és megnyerje vagy elveszítse a klubok világbajnokságát.

Miután az USA Wrestling tweetelte az eredményt, Gwiazdowski (@NGWIZZZ) így válaszolt: „Teljes csapatmunka. Véletlenül voltam odakint utoljára! ” mosolygós napszemüveg emojival.