Keressen munkát művészetterapeutaként

Érdekel egy művészetterapeuta karrier? Ha igen, akkor megtalálta a megfelelő helyet. Ha készen áll arra, hogy megnézze, mi áll jelenleg rendelkezésre, akkor állások után kereshet, vagy ide kattinthat.

munkaköri
A művészetterápiás potenciális karrierben való eligazodás jelenleg nem könnyű. Rengeteg kérdés és zavar van az iparban belül és kívül is. Sokféle vélemény létezik arról is, hogy a művészetterápia önmagában áll-e, akárcsak a zene és a logopédia, vagy folytatja azt az utat, hogy a tanácsadói arénának tekinthető. Attól függően, hogy mit gondol, minden félnek vannak előnyei és hátrányai, és jó ezt kutatni, és kialakítani a saját véleményét.

Egy művészetterapeuta munkaköri leírása

Mi az a professzionális művészetterapeuta és mit csinálnak?

A mentális egészség területén hivatásos művészetterapeuta dolgozik. Elkötelezett amellett, hogy mind a felnőtteket, mind a minden életkorú gyermekeket mentális, fizikai és érzelmi egészségükben segítse, azáltal, hogy a művészeti alkotást beépíti a beteg tanácsadásába. A művészetterápiát a stressz, a depresszió, az alacsony önértékelés, a viselkedési problémák kezelésére és a konfliktusok megoldására használják.

A művészetterápiával kezelt egyéb problémák

  • Anyagokkal való visszaélés és függőség
  • Családi és párkapcsolati problémák
  • Mentális betegség
  • Családon belüli erőszak és szexuális visszaélés
  • Érzelmi és szociális nehézségekhez kapcsolódó fogyatékosság és betegség
  • Sérülés
  • Kognitív, fizikai és neurológiai kérdések

A professzionális művészetterapeuták a következő beállításokban dolgoznak:

  • Orvosi és pszichiátriai kórházak és klinikák
  • Mentálhigiénés ügynökségek
  • Félúton házak
  • Hajléktalanszállók
  • A családon belüli erőszak menedékhelyei
  • Iskolák és főiskolák
  • Javítóintézetek
  • Ápolóotthonok

A művészetterapeutáknak együttérzőnek kell lenniük pácienseikkel, nagyszerű hallgatókkal és még jobb megfigyelőkkel szemben. Általában érzelmileg stabilak, empatikusak, türelmesek, kedvesek, értenek a művészi médiához, remek interperszonális készségekkel és jól átlátják az emberi viselkedést.

Oktatás és fizetés

A hivatásos művészetterapeutáknak általában minimum mesterképzéssel és oktatás utáni felügyelt tapasztalattal kell rendelkezniük. A művészetterapeuta karrierje átlagos munkahely-növekedési kilátásokkal rendelkezik, és a fizetés helytől, munkaterülettől és tapasztalattól függően változik.

Iskolai művészetterapeuták

Az iskolai művészetterapeuták segítenek a diákoknak abban, hogy iskolai körülmények között javítsák képességeiket azáltal, hogy tanárokkal, szülőkkel, iskolai tanácsadókkal és iskolapszichológusokkal dolgoznak annak érdekében, hogy beutalókat kapjanak a hallgatók számára a művészetterápiában. A kezelés jóváhagyása után a művészetterapeuta a hallgatókkal együttműködve meghatározza a célokat.

Orvosi művészetterapeuták

Az orvosi művészetterapeuták csapatokkal dolgoznak, hogy segítsék a különféle betegségekben vagy problémákban szenvedő betegeket. Ezekbe a csapatokba általában pszichiáterek, orvosok, pszichológusok, gyógytornászok és ápolók tartoznak. Együtt dolgoznak annak biztosításában, hogy a betegek a lehető legjobb kezelést kapják speciális igényeiknek megfelelően.

Munka gyermekekkel szemben felnőttekkel

A gyerekekkel való együttműködés során a művészetterapeutáknak általában valamivel türelmesebbnek kell lenniük, mint felnőtteknél. A gyermekek nem olyan érettek, mint a felnőttek, és néha nehezebben tudják kifejezni magukat. Az édesebb, játékosabb megközelítés jobban működhet a gyerekekkel, akik gyakran nyitottabbak új dolgok kipróbálására.

Másrészt a felnőtteknek több ideje volt fejlődni, mint a gyerekeknek. A legtöbb esetben a felnőttek jobban tudják kifejezni érzéseiket, mint a kisgyermekek - a felnőttek azonban néha zárkózottabbak lehetnek, mint a gyerekek.

Egyesült Államok és az Egyesült Királyság művészetterapeutái

Ahhoz, hogy a művészetterapeuták legálisan gyakorolhassanak az Egyesült Királyságban, regisztrálniuk kell őket az Egészségügyi és Gondozási Szakmai Tanácsban. Biztosítaniuk kell egy jóváhagyott posztgraduális szintű tanfolyamot is. Bizonyos esetekben a gyakornoknak be kell mutatnia a műalkotását.

Bár a művészetterapeutává válás követelményei eltérnek az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban, a munkaköri felelősség jellemzően ugyanaz. A művészetterapeuták segítenek mindenféle, sokféle problémával küzdő embert. Türelmesek, kedvesek és együttérzőek. A fizetési tartományok helyenként eltérőek, de a művészetterapeuták jellemzően az üzleti életben vannak, mert szeretnek másokon segíteni.

Jelenlegi munkalehetőségek

Az alábbiakban keresse meg a legújabb amerikai művészetterapeuta munkalehetőségeket (itt hozzáadtuk az Egyesült Királyság művészetterápiás munkáit is). A keresési kifejezések megváltoztatásával bármilyen munkalehetőséget kereshet bármely helyen. Ha nem ismeri azt, amit egy művészetterapeuta csinál, akkor láthat egy művészetterapeuta munkaköri leírást. Nyugodtan tegyen megjegyzéseket az alábbi lehetőségekkel kapcsolatban, vagy írjon ide munkát.

Kapcsolódó brit munkalehetőségek

Hozzászólások

Csak azt akarom mondani, milyen fantasztikus blogod van, amely meglehetősen informatív és hasznos másoknak. Nagyon örülök, hogy rábukkanok erre az oldalra, és jobban kapcsolódhatok a művészetterápia más formáihoz. Minden bizonnyal könyvjelzőket fog követni és követni a Facebookon. Köszönöm. 🙂

Szia! Nagyon köszönöm, hogy ilyen csodálatos anyagot tett közzé. Kérdésem lenne néhány olyan állással kapcsolatban, amelyet „művészetterápiás” munkaként hirdetett meg. Néhány foglalkozást felsorolunk az ergoterapeuták számára. Nem igényel ez a terület teljesen más képzést/oktatást? Vagy művészetterapeuták pályázhatnak ezekre a pozíciókra? Köszönöm!

david robbins azt mondja

Művészetterapeutaként keresek munkát. Itt van az önéletrajzom:

Művészetterapeuta
David Robbins
5901 Aldea Ave.
Encino, Ca 91316
818-605-3169
[email protected]

OKTATÁS
MA Művészeti Terápia Hofstra Egyetem 1993

A művészetterápiás program befejezése megértette a gyógyító utat, amelyet hosszú évekig írtam.

A gondozóként töltött évek alatt jobban megértettem az embereket, betegségeiket és szükségleteiket. Ezekkel és más élettapasztalatokkal kibővítettem a türelem, az együttérzés és a szeretet isteni tulajdonságaimat, amelyek lehetővé teszik, hogy jobb terapeuta legyek. Bölcsességem bővítése érdekében továbbra is olvasom az önsegítést és a metafizikai anyagokat. Úgy érzem, hogy teljes mértékben felkészültem arra, hogy visszatérhessek a pályára és folytathassam az emberek megsegítését - ez a fő ok, amiért elkezdtem a művészetterápiát.

MUNKATÖRTÉNET
2011-2012 Demens és bipoláris rendellenességben szenvedő nő gondozója

2006-2011 öregkori hím gondozója

2004-2006 depressziós idős polgár gondozója.

Referenciák kérésre.

Dátumok: 2008.05.09 - 05.12
Képzettség címe Posztgraduális diploma terápiás művészetben
Brera Képzőművészeti Akadémia (Milánó)

A központi kaliforniai Coalinga Állami Kórház teljes munkaidőben művészeti terapeutákat alkalmaz. Ez egy igazságügyi-pszichiátriai intézmény, amely szexuális és elmebetegeket kezel. A kezdő fizetés 64 000 dollár és 76 000 dollár között van, jó orvosi ellátásokkal és nyugdíjjal. Lásd a http://www.spb.ca.gov alkalmazást és a http://www.dsh.ca.gov címet további információkért a CSH-ról.

Kilencedik osztályos vagyok a középiskolában, és kötelességem választott karriert választani, hogy utánanézhessek és esetleg folytathassam. Megtaláltam ezt a weboldalt, és annyira felkelti az ötlet, hogy segítsek másoknak a művészeten keresztül (ez a két kedvenc dolgom)! Köszönöm a nagyszerű információkat és még azt is, hogy megtaláltam azt a célomat, hogy művészetterapeuta legyek!

Szia, jó lenne az ausztrál piacot felvenni a nézőpontjába itt és más országokban a globálisabb perspektíva érdekében. Nemrégiben befejeztem egy posztgraduális felsőfokú diplomát művészetterápiáról Sydney-ben, a biztosításom 6 hét tengerentúli munkára vonatkozik, és továbbra is szakembernek tartom magamat, MA nélkül, tekintve az éves "élet" tapasztalataimat. Bár az akadémiai és elméleti alapok elengedhetetlenek az etikai gyakorlat szempontjából, úgy érzem, hogy az együttérzés és az ügyfelek iránti feltétel nélküli pozitív tisztelet körül emberi tényező rejlik, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ha gyermekekkel dolgozik, országtól függően szükség lehet tanúsítványra a gyermekszolgáltatásokban vagy a megfelelő NVQ átalakítási képesítésben, valamint a vonatkozó ellenőrzésekben. Érdemes lehet az Art vs Play, vs Expressive Arts Therapy definíciókat is hozzáadni a vitához.

A Cottey College, a nők vezető magánbölcsészettudományi főiskolája, érdeklődéseket, jelöléseket és jelentkezéseket vár az expresszív művészeti terápia teniszpályájára, 2015. augusztusától. A sikeres pályázó diplomát szerez tanácsadói/terápiás diplomával (PhD preferált) és tapasztalat az expresszív/kreatív művészetterápia vagy a kapcsolódó területek tanfolyamainak oktatásában. A jelöltnek erős érdeklődést kell tanúsítania az alapképzés, az oktatás és a tanácsadás iránt, valamint vágyát, hogy részt vegyen a kifejező művészeti terápia program növekedésében és fejlesztésében Cottey-ban. A fizetés arányos a végzettséggel és a tapasztalattal. További információ a Cottey-ról a http://www.cottey.edu címen érhető el. A pályázatok elbírálása 2014. november 21-én kezdődik és a pozíció betöltéséig folytatódik. Küldjön kísérőlevelet, önéletrajzot, az átiratok másolatait és az elérhetőségeket három hivatkozáshoz: Dr. Cathryn Pridal, VPAA, Cottey College, 1000 W. Austin, Nevada, MO 64772. E-mail: [email protected]; Fax: 417-448-1030; Telefon: 417-667-8181. EOE

Engedéllyel rendelkező művészetterapeuta, képzőművész és művészeti oktató vagyok. Van egy BFA-m a Vizuális Művészetek Iskolájából és egy MA (klinikai művészetterápia) a Long Island University-től. NYC-ben vagyok. Jelenleg alkalmazott vagyok, de úgy érzem, készen állok egy új karrier kalandra, mivel immár több mint három éve dolgozom egy hajléktalanokat kiszolgáló nonprofit szervezetnél. Saját személyes képzőművészeti stúdióval is rendelkezem, és sok szervezeten keresztül végzős szinten oktatok és előadást tartok.

Kérjük, bátran forduljon hozzám további információkért, vagy tudjon meg többet a hátteremről, a szolgáltatásaimról és a képzőművészetről:

Köszönöm!
AnnCharlotte

Juliet Asher azt mondja

Helló, 20 éves gyermek és fiatal művészeti terapeuta vagyok, és most nagyon nehezen próbálok munkát találni Angliában ... csakúgy, mint az összes gyanús művészetterapeuta! Nagyon sok tapasztalatom van traumával, szexuális bántalmazással és kötődési rendellenességekkel kapcsolatos munkában. Nyugat-Midlands/Shropshire körzetben élek, és szívesen hallanék bárkitől, aki úgy érzi, hogy szükségem lesz a szolgáltatásaimra, itthon és külföldön. Köszönöm