Ritmikus gimnasztika

1999-es világbajnok Alina Kabaeva akkoriban gyakorlatilag ismeretlen 15 éves, 1998-ban négy nagy eseményen szerzett sokoldalú címet: Orosz Kupa, Jóakarat Játékok, Ifjúsági Világjátékok és Európa Bajnokság. Azóta Kabaeva a Sydney-i olimpián az összesített arany élmezőnyévé vált. 1999-ben megvédte európai címét és megszerezte első világbajnokságát. Az 1999-es világban az all-around cím mellett Kabaeva aranyérmet nyert a labda és a szalag, valamint ezüstérmet a kötélen és a karikán. Az olimpiai verseny csak sokoldalú.

gimnasztika

A ritmusba lépés Kabaeva 5 éves korában kezdte meg a ritmikus gimnasztikát az üzbegisztáni Taskentben, amely akkor még a Szovjetunió köztársasága volt. Pályafutása elején nem választották ki a nemzetközi versenyre, mert néhány edző nem gondolta, hogy elég tehetséges. 1994-ben édesanyja bemutatta Irina Viner orosz edzőnek. "Nem hittem a szememnek" - mondta később Viner, rámutatva Kabaeva ritka kombinációjára: a hajlékonyság és az erőteljes ugró képesség. Meghívták a moszkvai Olimpiai Előkészítő Iskolába, ahol Viner főállású edzője lett. Kabaeva nem az első Üzbegisztánban született ritmikus tornász, aki Oroszországért versenyez. Az 1996-os atlantai olimpián egyéni összesítésben szereplő orosz versenyzők, Yana Batyrshina és Amina Zaripova eredetileg taškenti származásúak voltak, és fiatal korukban Moszkvába hozták őket Viner vezetésével edzeni. Atlantában Batyrshina ezüstérmet nyert, Zaripova pedig negyedik lett.

A hajlásra született Kabaeva az egyik legrugalmasabb sportoló a sportban, és sok rutinját úgy kezdi, hogy teste a legtöbb rajongó számára elképzelhetetlen módon eltorzul. „Vicces - mondja Kabaeva -, néhány ilyen kezdő póz bemelegítésből származik. Bizonyos helyzetben nyújtózkodom, és az edzőm azt mondja: "Ez tetszik. Próbálja ki. " Azt mondja, hogy semmi különöset nem tesz azért, hogy rendkívüli rugalmasságát elérje, elmagyarázva, hogy ezzel született.

Mozgás Kabaeva mindkét szülője egykori sportoló. Anyja kosárlabdázott, apja pedig profi futballista volt. A család az apa futballpályafutása miatt több ázsiai országban mozgott. Először Kazahsztánba, majd Ukrajnába mentek. „Volt esély arra, hogy majdnem Ukrajnában maradtunk. Ha lettünk volna, műkorcsolyázó lettem volna ”- mondja Kabaeva.

Alina Kabaeva 1988 óta foglalkozik ritmikus gimnasztikával. A sport a vérében volt. De az edzők nem értenek egyet. Alina Kabaeva-t túl nehéznek, csúnyának és nem elég tehetségesnek találták ahhoz, hogy tornász legyen. Mivel Alina apja, Marat Kabaev profi futballista volt, az üzbégiai család mindig mozgásban volt. Alina gyakran edzőt vált, mivel édesanyja, egykori kosárlabdázó nem volt hajlandó elfogadni az ítéletüket. 1994-ben édesanyja bemutatta Irina Viner-nek (Moszkva legjobb orosz edzője). "Nem hittem a szememnek, amikor 4 évvel ezelőtt először láttam Alinát. Két fő tulajdonságának nagyon ritka kombinációja van: a rugalmasság és az ugróképesség. Az összes többi javulhat, gondoltam - jobb ételekkel, jobb étrenddel, jobb élettel stílus és jobb edzés, az eredmények jönnének. " Alinát meghívták a moszkvai Olimpiai Előkészítő Iskolába, Viner főállású edzője lett. Kabaeva nem az első üzbég születésű ritmikus tornászok versenyeztek Oroszországért. Vannak olyanok, mint Amina Zaripova és Yana Batchiryna, akik eredetileg Taskentből származnak. Mindkettőjüket Irina Viner vezetésével is kiképezték.

Kabaeva, akit a legrugalmasabb sportolóként tartanak számon ebben a sportágban, és sok rutinját úgy kezdi, hogy a teste a legtöbb rajongó számára elképzelhetetlen módon eltorzul. "Vicces" - mondja Kabaeva. "Néhány kezdő póz bemelegítésből származik. Bizonyos pozícióban nyújtózkodom, és az edzőm azt mondja:" Tetszik. Próbálkozzon vele. ”Azt mondja, hogy semmi különöset nem tesz azért, hogy rendkívüli rugalmasságát elérje, elmagyarázva, hogy ezzel született.

1996-ban kezdett versenyezni a válogatottban. Első versenye a franciaországi Opale Kupa volt. Zenéjét Paul Mouriat Hatuysha karika készülékében kezdi. 2. körül végzett. Következő találkozója Szlovéniában volt, vagyis a Nagydíj a 2. helyen végzett. A verseny után csapatok világbajnokságán versenyzett, ahol Japánban rendeztek. Segített csapatának megszerezni az aranyérmet ehhez az eseményhez.

1997 szerencsés évet hozott neki, amikor megnyerte az összes körös bajnokot az USA-ban megrendezett LA Lights meghívón, a Szlovéniai Nagydíjon és az Aeon Kupán. .

1998-ban megszerezte az aranyérmet a portugáliai Európa-bajnokságon. Következő találkozója a Jóakarat Játékokon volt, a Circus, a Don Quijote, a Kamarinskaya és a Cafe Del Mar zenei előadásokat végezte, és három rutinjában az 1. helyet szerezte meg, de a kötélversenyen ezüstérmet szerzett 9.900 ponttal. - Nagyon nehéz volt fenntartani a figyelmemet. Ő volt a legkiemelkedőbb ritmikus tornász ebben az évben.

1999 szerencsés év volt számára. A Grand Prix-n és a Ludwigsburg 99-ben versenyzett Németországban. Aranyat keresett ezekért az eseményekért. Következő versenye a 23. Ritmikus Torna Világbajnokságon volt. Végül is először versenyez a világbajnokságon. A Tango zene, a Compositon (kurd zene típusa), a Taiko Spirit of Kitara és a Dada Control zeneszerzőit adta elő. A várakozásoknak megfelelően az 1999-es egyéni világbajnoki cím az orosz Alina Kabaeva lett. A versenyt 39.924pont pontszámmal nyerte meg. és hozzáadta az ötödik maximális pontszámot, amely 10,00 pont az osaka-gyűjteményéhez.

Alina célja az olimpiai aranyérem megszerzése a 2000-es sydneyi játékokon. Orchard úgy véli, Kabaeva, aki a legutóbbi versenyeken 10-et szerzett, az aranyérem. Kabaeva izgalmas nézni, mert egyedülálló képessége a testének ilyen rugalmas helyzetben történő manipulálása. "Tökéletes egyensúlyt képvisel a dinamika és a rugalmasság között. Minden ritmikus tornász nagyon rugalmas, de még azt is meghaladja, amit csinálnak, ami nagyon eredeti, hihetetlenül egyedi." Alina elmondta, hogy az elmúlt néhány évben rémálma volt, hogy akkor egy nagyon fontos versenyen lép fel, mint karika rutinja. egy nem óvatos mozdulat, és a karika kiszabadul a kezéből, és nem tudja visszaszerezni. hideg verejtékben ébred, hálát adva Istennek, hogy ez csak álom volt. Sajnos néha az álmok mondanak nekünk valamit, ez történt Alinával, az olimpián valósággá vált minden (kivéve a visszakereső részt), amelyet rémálmában látott. Következő találkozója a japán Aeon Kupán volt, talán még mindig megdöbbent a lehúzott karikagyűjtemény miatt, az összes körben a 4. és a csapat 1. helyén végzett. Következő versenye a hollandiai Deventerben volt (Alfred Vogel Kupa). Néhány hibát követett el egyes készülékeiben, az ötödik helyen végzett a sokoldalú döntőben.