Svetlana Kuznyecova hajrát ad magának Agnieszka Radwanska elleni győzelem során

London (CNN) A kétségbeesett idők kétségbeesett intézkedéseket tesznek szükségessé.

hajrát

Az utolsó szettben szünetet tartott Agnieszka Radwanska ellen, amikor a kimerültséggel küzdött, Svetlana Kuznetsova teniszsztár leült a székére, és rendkívüli lépést tett, levágva a haját.

Miután egy ollóval levágott egy nagy darabot, úgy tűnt, mintha súlyt emeltek volna.

Az orosz egy meccsről lefelé tért vissza, és 5-7 6-1 7-5-re legyőzte Radwanska csapatát a világ nyolc legjobb női teniszezőjének szezonzáró tornáján.

"Valamikor kész voltam elengedni, és csak feküdtem a pályán, és hagytam, hogy kivigyenek innen" - mondta Kuznyecova a szingapúri mérkőzést követően a bírósági interjúban.

"De én csak megpróbáltam bent maradni és ott lógni" - tette hozzá a 31 éves orosz, aki az utolsó pillanatban kvalifikálta magát a WTA bemutató eseményére azzal, hogy szombaton Moszkvában elnyerte a címet. Azonnal 5000 mérföldet repült Radwanskába.

A hajam vagy a gyufám?

"Csak játszani minden pontot" - mondta Kuznyecova arra a kérdésre, hogy hogyan tudta megnyerni a mérkőzést mindössze 48 órával a hazai földön aratott győzelme után.

A meccs után Kuznyecova azt mondta újságíróknak, hogy úgy döntött, hogy elvágja, mert a haja útjában áll.

"Próbáltam a fejpántom mögé tenni, de a hajam nagyon vastag és nehéz" - mondta. "A végén, amikor a homlokomat ütöttem, minden alkalommal, amikor eltaláltam egy jó lövést. Ez minden alkalommal a szemembe ütközött, és küzdöttem.

"Arra gondoltam:" oké, most mi a fontosabb - a hajam, amit hagyhatok kinőni, vagy a gyufát?

Radwanskának fogalma sem volt arról, hogy Kuznyecova trimmelt volna magának, és viccelődött az újságírókkal: "Még jó, hogy nem vágott mást."

"Nindzsa"

A nyitó szettben 4-1-es hátrány után Kuznyecova agresszív játékkal visszaszerezte a kezdeményezést, hogy visszatérjen az 5-5-re. A hátsó kéz lefelé robbantása a töréspont felállítása érdekében előremeneti passzal kapta meg a szünetet.

Az első szettet 6-5-nél szolgálva Kuznyecova két szett pontot kihagyott, mielőtt a szettjét harmadikával vette volna át.

A valószínűtlen szögből készített trükkjei miatt "nindzsának" becézett Radwanska-t egymás után ötször WTA-rajongók kedvencének választották.

A hatalmas Kuznyecova ellen a 27 éves Radwanska nem okozott csalódást a második szettben, mivel erős védekező képességeivel ellensúlyozta ellenfele ritmusát.

Feltételes lövés

Az egyre fáradtabbnak tűnő Kuznyecovát a hátsó sarokba szorítva úgy tűnt, Radwanska a győzelem felé tart, amikor korán megtörte a döntőt.

Kuznyecova annyira kimerültnek tűnt, a harmadik szett elején könnyek előtt állt. 2-0-ra lemaradva az orosz levágta a haját, majd azonnal visszatört, hogy 2-2-re kiegyenlítse a mérkőzést.

4-2-es hátránnyal Kuznyecova visszavágott 4-4-re, csak azért, hogy Radwanska visszanyerje a vezetést és 5-4-nél adogassa a mérkőzést. De az első meccspontjának kísérleti hátramenete megpecsételte a sorsát, mivel Kuznyecova a kézfej hibájának köszönhetően kényszerítette a szünetet és megnyerte a versenyt.

Pliskova érvényesül

A nap második mérkőzése a francia nyílt győztes spanyol Garbine Muguruza és az US Open döntőse, Karolina Pliskova között a női túra két legvadabb ütőjét ütötte szembe egymással.

Muguruza, aki a Roland Garros agyagán végzett júniusi nagy slam-áttörése óta küzdött formájával, úgy nézett ki, mintha egy negyedik, egyenes vereség felé tartana Pliskova ellen, amikor egy szettet és egy szünetet vont le.

De az edzőjével, Sam Sumykkal folytatott bírósági beszélgetés ideiglenesen csodákat tett. A francia azt mondta Muguruzának, hogy legyen türelmesebb és "többet játssza a labdát", ahelyett, hogy egy lövéses győztesekért indulna.

A második szett 3-2-es hátrányával Muguruza képes volt megállítani Pliskova lendületét, amikor csökkentette hibaszámát, és döntetlenre törte a szettet.

De annak ellenére, hogy 4-0-ra vezetett a döntőben, Muguruza nem tudta lezárni. Miután a spanyol 5-2-nél elrontotta a meccspontját, Pliskova a következő öt meccset és a mérkőzést támadójátékkal vette át.

"Az összes meccs elég szoros volt, nagyon boldog vagyok, hogy sikerült" - mondta Pliskova a bírósági interjúban, miután 6-2 6-7 7-5-re nyert.