Teljesítménykülönbség: Volkov veszített Blades ellen az UFC Las Vegas-nál

Alekszandr Volkov vereséget szenvedett Curtis Blades ellen az UFC on ESPN 11 verseny főharcában, amelyre június 21-én került sor Las Vegasban. A küzdelem mind az öt fordulóig tartott, ezt követően mind a három bíró megadta a győzelmet az amerikainak. Az orosz számára ez a vereség karrierje során a nyolcadik, az Abszolút Harcbajnokság égisze alatt pedig második lett.

teljesítménykülönbség

Alekszandr Volkov és Curtis Blades nemcsak az est főharcának résztvevői voltak, hanem voltaképpen az UFC egyetlen sztárja volt az ESPN 11-en. Ahogy egy héttel ezelőtt, az Abszolút Harc Bajnokság párosai sem tudták a közönségnek örömet szerezni. a résztvevők erőteljes névsora, de ezúttal megpróbálták ezt kompenzálni. Ez a mű fényes következtetése. Az orosz és az amerikai párharc iránti fokozott figyelem nemcsak a nehézsúlyban elért magas pozíciójuknak (a hetedik és a harmadik szám), hanem a stílusok ütközésének is köszönhető. A harcos és a dobos konfrontációja nemcsak klasszikusnak számít, de mégis nagy érdeklődést vált ki a nyilvánosság körében.

A harcra számítva számos tényező nem szólt Volkov mellett. Először is, karrierje során többször is súlyos problémákat tapasztalt a harcosokkal, azokban a csatákban, amelyekkel szinte mind a hét vereségét elszenvedte. Másodszor, a koronavírus-járvány kapcsán kiderült, hogy Sándor tábora gyűrött. Csak az utolsó részben kezdhetett el edzővel dolgozni, és legtöbbször kénytelen volt otthon edzeni. Ilyen körülmények között rendkívül nehéz, ha nem is lehetetlen egy találkozóra felkészülni egy olyan társával, mint a Blades.

Az önálló elszigeteltség körülményei között Volkovnak kevés lehetősége volt arra, hogy elegendő sportos sparringpartnert találjon Curtis utánzásához. Ezenkívül az amerikai előnyben volt a hatalom terén. A csata előtti napon testtömege 118,4 kilogramm volt, nehéz kategóriájú korlátozással 120. Az orosz kiderült, hogy hat kilogrammal könnyebb.

Az amerikai számára további segítséget jelentett az UFC Apex arénájának csökkentett cellája, amelyben a küzdelemre sor került. Ez a nyolcszög kevesebb, mint a szokásos másfél méter (9,64 helyett 7,62), ami szintén előnyt jelent a birkózó számára. Nem meglepő, hogy ez már a küzdelem nyolcadik másodpercében észrevehetővé vált, amikor a Pengék azonnal lecsökkentették a távolságot, és megtartották az első lehúzást. Ennek eredményeként az első öt perces időszakban négyszer vitte át Volkovot a vászonra, de nem sikerült átállnia a szilárd talajra és a fontra. Sándor nagyon nyugodt volt, és nem engedte, hogy komoly problémákat okozzon, kompetensen irányította a vis-a-vis kezét.

A második öt perc sokkal csalódást okozott Volkov számára. Az első 40 másodpercben a sportolók álláspontot cseréltek, de az orosz fölény nem volt érezhető. Az elmúlt években a Pengék jelentős haladást értek el a sztrájkolási technikák terén, ezt bizonyítja az ellenség éles döféssel és egyenes vonalakkal történő bombázása. Mihelyt Sándor tapogatni kezdte a távolságot, azonnal megjelent a földön. Sőt, ha az első szakaszban sikerült megakadályoznia, hogy az amerikai hátba dobja magát, akkor ezúttal mégis elérte célját. A forduló végéig az orosznak üres védekezésben kellett tartania a könyökcsapások jégesője alatt.

A harc harmadik szakasza szintén aligha nevezhető sikeresnek Volkov számára, de bizonyos előrelépés körvonalazódott cselekedeteiben. Tehát nem hagyta magát rögzíteni a bódékban, és teljesen blokkolta az első két kísérletet, hogy a lábába kerüljön. A Blades cselekedeteiben a fáradtság egyre jobban észrevehető volt. Percenként egyre nehezebben lélegzett, és leszedése észrevehetően lassabbá vált. Ennek ellenére öt perc maradt mögötte, és nehéz helyzetbe hozta Alekszánt. Miután kiderült, hogy a döntéssel a fölényt megszerezni, gyakorlatilag esélye sincs.

Ezt végül a negyedik forduló is megerősítette. A harcosok szilárdan lelassítottak, de a Pengék továbbra is ellenlátásokat küldtek a padlóra. Az utolsó előtti ötperces időszak közepére 12 levonás volt a vagyonában - ez egy több, mint a nehéz súlyú történelem legjobb eredménye. Ezt megelőzően Kane Velazquez 11-szer feküdt Junior Dos Santos padlóján az UFC 155-ös visszavágón.

Ennek ellenére a vége Volkovra maradt. Az utolsó percben először sikerült az állás, majdnem leütötte ellenfelét, majd a földre dobta. Ráadásul Alexander nem csak összekapcsolta Curtis-t, de még a padló fölé is emelte. Ezzel nemcsak az arénában összegyűlt újságírókat és edzőket lepte meg, hanem magát Bladeset is.

Itt a Blaydes kontra Volkov eredménymutató. Két bíró Volkov nyerte a negyedik és ötödik fordulót. # UFCVegas3pic.twitter.com/05RIPnpWi8

- Marc Raimondi (@marc_raimondi) 2020. június 21

A győzelemhez Volkovnak kiütésre volt szüksége, és várhatóan ment előre. Egy percre félbeszakította a fáradt Blades-et a rackben, és készen állt a siker fejlesztésére, de ismét kihasználta a „fizikát”. Bár leszedései nem voltak olyan gyorsak, a hatalmi különbségek még kétszer is vászonra tették ellenfelét. Alexander felkelt és folytatta a támadást, és összességében lenyűgözőbbnek tűnt az utolsó fordulóban. Curtis azonban az utolsó 80 másodpercet a tetején töltötte, és minden kérdést eltávolított a diadalról.

Öt forduló eredménye szerint mindhárom bíró várhatóan a Pengék oldalára állt - 49:46, 48:46, 48:47. Ugyanakkor Sal D'Amato és Chris Lee adta Volkovnak az utolsó két szakaszt.

Curtis megszerezte negyedik egymás utáni győzelmét, és megerősítette státusát, mint az egyik fő versenyző a címre. Volkov azonban második vereséget szenvedett az UFC-ben, és kihagyott egy esélyt, hogy behatoljon az első 5 osztályba. Ennek ellenére Sándor kiderült, hogy érezhetően erősebb, mint az ellenfél várta. A harc előtt az amerikai többször kijelentette, hogy az ötödik forduló előtt szándékozik befejezni a párharcot.

Az UFC az ESPN fő kártyáján szinte minden küzdelmében 11 győztest kellett meghatározniuk a bíróknak. Az este második legfontosabb csatájában Josh Emmett legyőzte Shane Burgost. A küzdelem kompromisszumoktól mentes és intenzív lett, ennek eredményeként mindkét sportoló megérdemelt 50 ezer dollárt kapott az „este küzdelméért”. Raquel Pennington a bantamweight cím egykori versenyzőjéről kiderült, hogy erősebb, mint Marion Renault, Belal Muhammad pedig Lyman Goode-val foglalkozott. Eközben a veterán Jim Miller egy gyönyörű istálló segítségével foglalkozott Roosevelt Roberts-szel, és az átadással nyert győzelmek számát tekintve a bajnokság történetében a harmadik helyre került (10). Ugyanez a helyzet a legendás Royce Gracie-val, és elöl csak két másik brazil van - Demian Maya (11) és Charles Oliveira (14).

Az előzetes lapon Justin Jaynes, Gillian Robertson és Marc-Andre Bario fényes korai győzelmekkel voltak jelölve, de az este első küzdelme volt a leginkább vitatott. A második forduló után Max Rohskopf úgy döntött, hogy felhagy az Austin Hubbarddal folytatott csata folytatásával. Két sikeres leszedés ellenére több mint háromszor kevesebb találatot adott elő (17 vs. 59), és komoly károkat szenvedett. Öt perc közötti időszakban arra kérte az edzőket, hogy dobjanak ki egy törülközőt, de először ellenálltak. Néhány másodperces rábeszélés után azonban a mentorok úgy döntöttek, hogy abbahagyják a párbajt.