Alekszandr Zverev a legutóbbi Grand Slam-vereség után beismeri mentális problémáit

Ossza meg ezt

Alexander Zverev elismerte, hogy lelkileg szenvedett az Australian Open kilépése során Hyeon Chung keze alatt, bár a mérkőzés nagy részében nem volt csalódott a szintjével.

grand

A világranglista 4. helyét a dél-koreai ötödik szettben 7-5 6-7 6-2 3-6 0-6-os vereséggel zsákolta be, mivel nem sikerült csak másodszor fellépnie a major negyedik fordulójában.

Bár a 20 éves játékosnak két Masters 1000 címe van, Grand Slam szinten küzdött, sokan fizikailag és szellemileg is nagy küzdelmeket állítottak az öt szettes teniszben.

Bővebben: Egyesült Királyság

A Covid oltáskártyák Egyesült Királyságként kerültek forgalomba, hogy év végére 4 000 000 adagot kapjanak

Első kép arról a nőről, aki a parkban levágta a 7 éves Emily Jones torkát

Donald Trump elárulta, hogy Rudy Giuliani pozitív eredményt mutat a koronavírus szempontjából

Harry és Meghan "saját díjakat állítanak fel a királynő kitüntetési listájával versengve"

De bár Zverev tagadta, hogy az előbbi lenne a helyzet, bevallotta, hogy a legnagyobb színpadon nehezedő nyomás miatt küzd.

Arra a kérdésre, hogy testi vagy lelki problémák voltak-e, azt mondta: „Biztosan nem fizikai, tehát ... Van néhány kitalálnivalóm, hogy mi történik velem a Grand Slam pillanatainak eldöntésekor.

’Wimbledonban történt. New Yorkban történt. Itt történt.

’Még fiatal vagyok, ezért jutott időm. Mindenképpen kitalálnom kell magamnak. ”

Arra a kérdésre, hogy a saját maga által gyakorolt ​​nyomásnak köszönhető-e, azt válaszolta: „Igen, mert a többi tornán a háromas rekordom meglehetősen tisztességes az elmúlt években.

„Azt hiszem, a New York-i rosszabb volt”, mert úgy érzem, hogy az egész meccsen rosszul játszottam. Itt nem hiszem, hogy rosszul játszottam.

'Azt hiszem, az ötödik szettet nagyon rosszul játszottam, de ettől eltekintve, az első négy szettben azt hiszem, ez volt a legjobb, amit tud játszani. Ha ezt alátámasztja, akkor meglátjuk, meddig mehet el. ”

Zverev ugyanabban a szakaszban esett el a 2017-es Australian Openen, Rafael Nadal ellen veszített ebből az alkalomból, de úgy véli, hogy Chung mindvégig top-10 játékosként teljesített, és hogy 58-as világranglistája nem reprezentálja minőségét.

- Tudod, nyilván ebben voltam én a kedvenc - folytatta. ‘A Nadaldal egyben nem voltam.

’De tudod, játékilag ez nem volt rossz meccs. 50 éves, bármi a világon. De ez egy top-10 szintű mérkőzés volt a kezdetektől a negyedik szett végéig, és számára a végéig.

’Tudod, a rangsorolás néha hazudik. Ahogy játszott, határozottan nem az volt a rangsorban. ”

Bővebben: Tenisz

Federer, Djokovic vagy Nadal? Henman és Rusedski nem értenek egyet abban, hogy ki fogja pecsételni két ATP-rekordot

Judy és Andy Murray a tévésorozatokban játszanak szerepet, hogy felhívják a figyelmet a nők sportban történő megkülönböztetésére

Andy Murray az oltásokról, az Australian Open és Mats Wilander helyettesítő támadása