Fő hírek

Boldog új évet 2012

ázsiai

FIG ART Világkupa CII JPN, 2011. november 26–27

Doha (QAT), AGU Iroda, 2011. november 28 .: A 2011-es Művészi Torna Világkupasorozat az elmúlt hétvégén a japán fővárosban, a Tokyo Cup-on négy körverseny döntőjével zárult.
A nőknél a World Uneven Bars bronzérmes kínai Huang Qiushuang a tokiói világbajnoki címet 58.265-ös pontszámmal szerezte meg, ezzel egyidejűleg biztosítva a sorozat győzelmét. A 19 éves Jacksonville-ben (USA) megszerzett negyedik hely és a két hete Stuttgartban (GER) elért cím után összesen 135 világranglista pont számít.
Tokióban bronzot nyert német Kim Bui (54.398) 85 ponttal az összesítésben a második helyen végzett, a tokiói hiányzó venezuelai Jessica Lopez pedig a sorozat harmadik helyén végzett 65-tel.
A házigazda ország képviseletében Yu Minobe Tokió Ryogoku Kokugikan arénájában 0,301 ponttal felülmúlta Buit, így 54,699-gyel megszerezte az Ezüstöt.
Részletes eredmények

A háromszoros, minden szempontból világbajnok Kohei Uchimura győzött a férfi versenyen, 93.565 összesítéssel büszkélkedhetett. A dobogóra Philipp Boy (GER) csatlakozott a második helyen (90.098) és Daniel Purvis (GBR) a harmadik helyen (89.631).
Tokióban elért sikere Purvisnek a világkupa-sorozat összesített győzelmét hozta a szuboptimális Jacksonville-i rajt után, ahol utoljára végzett. Purvis glasgow-i első helyezése és két bronzérmes helyezése Stuttgartban és Tokióban összeadta az összesített 130 pontot, amely megelőzte Mykola Kuksenkovot (UKR), akinek addig kellett vezetnie a világranglistát. Kuksenkov Tokióban az ötödik helyen végzett (88.964), és az összesítésben a második helyet osztja meg Boy-val, összesen 115 ponttal.

AGU 2011. évi közös edzőtábor - aerob torna Koreában

Doha (QAT), 2011. november 27 .: AGU közös edzőtábort szerveztek az aerob edzőknek Busanban - Koreában, 2011. november 23. és 28. között, a busani sportgimnáziumban.
Résztvevő nemzetek: A tanfolyam résztvevőinek nagy részvétele, ez jelzi ennek a sportnak a fontosságát sok szövetség számára, akik ösztönzik ennek a tudományágnak a fejlődését. 11 nemzet és régió
Edzők: CHN (2), HKG (2), IND (2), IRI (2 + 1 menedzser), JPN (2), KOR (2), MAS (2), PHI (2), SIN (2), THA (2), VIE (2)
Torna: CHN (2), HKG (2), IND (2), IRI (2), JPN (2), KOR (2), PHI (1), THA (2), VIE (2)
A résztvevők száma: 34 (20 edző + 13 tornász + 1 jászol)
Szakértő: Ms. Young-Hee Song, Tammy Yagi-Kitagawa és Wang Hong
Tüntetők: Choi, Park, Rae,

A Koreai Torna Szövetség nagy vendégszeretetével és a Koreai Aerob Szövetség együttműködésével a résztvevők nagy lelkületével elindult az AGU 2011. évi közös edzőtábor.
A szervezés nagyon jó, hogy minden résztvevő elégedett a tanfolyammal és az ellátással. Mindannyian a busani sportgimnázium vendégházában szállunk meg, és minden foglalkozás a gimnázium tornatermében zajlik.
Nagyon szoros menetrend mellett az OC 3 órás éjszakai városnézést szervezett Busan körül, és a résztvevők itt-tartózkodásuk alatt ízelítőt kaptak Koreából.
A foglalkozások nagy részét Ms. Young-Hee Song végzi. Wang Hong úr 3 munkamenetben segített, én pedig 2 munkamenetben, és mindegyik nagyon jól megy. A résztvevőktől dicséretet kaptunk arról, hogy „ez az edzőtábor a legjobb, amin részt vettem”.

Kína 2011. évi művészi torna egyéni egyéni bajnoksága Hongkongban

Doha (QAT) AGU Iroda, 2012. december 28.: Több ezer közönség felállva tapsolt, 2011. november 20-án véget ért a 2011-es kínai nemzeti művészi torna egyéni bajnokság. Hongkong volt az első alkalom, hogy ilyen nagy nemzeti esemény ebben az apró, de gyönyörű városban, Kína déli részén található. A 2011. november 17. és 20. között a Ma On Shan Sportközpontban megrendezett versenyre több mint 300 férfi és női tornász és bíró vonzódott összesen 23 kínai tartományból, beleértve Hongkongot is.
Az esemény csúcspontja a november 19-i és 20-i utolsó forduló volt, amikor a tornászok arra törekedtek, hogy a legjobbak legyenek az érmekért. A Kínai Állami Sportfõigazgatóság támogatásával értékes lehetõség volt Hongkong számára, hogy Ázsiában megszervezte az egyik szimbolikus torna-bajnokságot.