Barcelona félmaratoni versenyreport

Az első a versenynaptárban idén a barcelonai félmaraton. A szezon elején egy versenyt céloztunk meg, elsősorban annak biztosítására, hogy szépen haladjak a későbbi tavaszi maratonok felé. A menetrendet tekintve, Barcelona időzítésszerűen, február közepén volt, és kissé melegebb helyen, mint Párizs általában ebben az évszakban. Egy hónap múlva van a párizsi félmaraton, de túl későn voltunk, és… órával ... néhány órával lemaradtunk a határról.

futamjelentés

Szóval, Barcelona volt! Tekintettel arra, hogy csak körülbelül 75 perces repülésről van szó, könnyű ugrás számunkra, és a járatok mindig nagyon olcsók ebbe a tengerparti városba. Ami, btw, így néz ki:

És az elmúlt hétvégén - tökéletes időjárásunk volt! Hegymászás valamivel 70 ° F alá a verseny nélküli időkre. Woot!

Ha ezzel a bevezetővel nincs lehetőség, folytassuk az eseményt!

Csomag átvétel:

A csomagok átvételét a verseny kezdete közelében tartották, egy gyönyörű, régi épületben, amely megduplázódik, amikor másnap a táska leesik.

Valójában, ha a közelben laksz, már aznap reggel (akár 45 perccel a verseny kezdete előtt) átvehetted a csomagodat. De inkább nem aggódtunk a verseny-reggel miatt. Megjegyzendő az is, hogy a verseny előtti napig regisztrálhatott - mivel ők regisztráltak az eseményen.

Odabent a csomagfelvétel körülbelül 12 másodpercet vett igénybe. Talán 14 másodperc, ha mindkettőnket számít. Nincsenek sorok, és kétségtelenül életem leggyorsabb csomagfelvevője.

A versenytáska belsejében volt néhány szórólap más versenyekre, aztán egy póló, amelyet nem gondoltam lefényképezni. Pedig biztos vagyok benne, hogy az alábbi néhány fotón látható. Látnánk, hogy sok ember nyilvánvalóan megsértette a versenypóló szabályát, amely a verseny előtti napon viseli a célba érkező pólót (futás/körbejárás), valamint ugyanazt a balszerencsés szabályt, amelyet a verseny alatt viselnek (bár, azt tapasztaltuk, hogy ezt a szabályt kevésbé szigorúan tartják be Ázsiában vagy Európában).

Verseny előtti bemelegítés:

Miután ügyeltünk az ügyekre, néhány száz méterre elindultunk a kiindulási területre - ami elképesztően üres volt. Valójában túl volt rajta egy igazán szép park, amely mind 5 méterre volt a karám bejáratától.

Ez tökéletes helyszínt jelentene a bemelegítés befejezéséhez. Szép nagy 5-6 perces hurok tempóban. Tehát kettőt csináltam, a másodikat kissé lerövidítve, hogy időszerűen működjön. Az első szép és könnyű volt, majd a másodiknál ​​lassan felemeltem a pulzusomat a verseny intenzitására.

Ezzel befejezve visszamentünk a kezdő korrekciókhoz. Hol találtam ezt (az alábbiakban). Igen, ez egy videó. Igen, csak vigyázz.

Igen, hurkokat csináltak ... a korralokban. Valójában sorta lenyűgözött. Soha nem láttam még ilyen körözést - olyan, mint akváriumban halakat nézni.

Miután kiértékeltük az áramlási helyzetet, továbbmentünk… és kitértünk az útból.

Itt vagyunk, készülünk az indulásra. Volt pár korrekció, és feliratkoztunk az 1: 20-1: 30 karámra. Búcsúzás után hagytam a lányt a karám hátulja felé lógva, miközben egy kicsit előrefelé indultam, és felkészültem, hogy elinduljak.

A verseny:

Annak ellenére, hogy milyen messzire nézek a rajtvonaltól, valahogy összepréselődtek a dolgok, és előre haladtak, így mire a rajtfegyver elindult, alapvetően csak néhány méterre voltam a sor mögött. Nem vagyok egészen biztos abban, hogyan történt ez, mivel nem igazán terveztem ott lenni, csak szorítottam.

Abszolút nulla rajongással (ahogy minden Európában futott versenyen szokás) 5-től 1-ig számoltak (spanyolul), és elindultunk. Kivéve, hogy az összes versenytől eltérően konfettivel lőttek le kanonokat. Lenyűgöző mennyiségű belőle. Visszatekintett, mint a szilveszter a Times Square-en. Szintén ügyes, hogy mindenki elindítsa az óráját, amikor átlépik az időzítő szőnyegeket.

Ezzel én és körülbelül 10 000 barátom elindultunk. Figyelemre méltó, hogy a rajtvonalnál több felfújható szalagcímek voltak, csak azért, hogy a lábujjakon maradjon.

Nem volt probléma azzal, hogy az embereket messze elütik a tempótól. Az Egyesült Államokkal ellentétben az emberek itt nagyon jók. Az első karámban nem látni sétálókat (nem mintha ez a verseny megengedte volna, csak 2 óra 45 m-es időkorlátot szabott meg). És, mint itt a legtöbb verseny, az emberek rohadt gyorsan futnak. Ne feledje, hogy csak a 689. helyen végeztem ... ne feledje, hogy amikor a végén látom az időmet.

Az ingerlési stratégiám tisztán a pulzuson alapult. Ezt váltottuk az ütemvezérelttől, amelyet még novemberben használtam a maratonomon, részben azért, mert így nem kell gondolkodnom azon, hogy rosszul állok-e, és hogy spirálon kívül van-e. Tehát így csak erősebben/lassabban kell futnom, hogy tartsam magam a HR zónáimban.

Edzőm alapvetően három szakaszra osztotta a versenyt:

Mérföld 1-5
Mérföld 5-11
Mérföld 11-13,1

Ahogy haladtam a szakaszok között, a megcélzott HR-tartományom kissé megnőtt. Végső soron ez alapvetően állandóan tartaná a tempómat 6: 25-6: 30/mérföld (3: 59-4: 02/KM) értéken a verseny alatt (leszámítva az utolsó néhány mérföldet, amelyet később megteszek).

A pálya meglehetősen lapos és gyors volt - valójában olyan lapos, hogy éppen ezen a versenyen egy nő felállította az új női félmaratoni világcsúcsot (1:05:12). Körülbelül az egyetlen dolog, ami lelassított, az volt, hogy a víz leáll, nem azért, mert nem hatékonyak, hanem egyszerűen azért, mert egy mérföldnyire néhány másodpercet lelassítottam, hogy felvegyem a gélt és a vizet. Az 5K-nként elosztott segédállomásokkal egy gélt és kb. 1/3 vizet vettem be.

A versenyen maroknyi zenei előadás zajlott végig. Ez a 10 km-es jelzőnél, a hátsó lelátókon látható.

És ez néhány mérfölddel később:

A 7 mérföldes (12KM) jelző körüli szakaszon talán egy mérföldnyire egy kis fejszél jött le. Bármi okból bekerültem egy szakaszba, ahol senki sem volt előttem/hátul néhány tucat méterre. Kivéve ezt a fickót. Ami érdekes volt, az volt, hogy megfigyeltük a háta mögötti draftolás hatásait. Megállapítottam, hogy a mögötte történő besorolás mérföldenként majdnem pontosan 1 másodpercet lassított, de 2-3 bpm-et megtakarított a pulzusszám ellen a szél ellen. Nyilvánvaló, hogy egy mérföldre érdemes kompromisszum.

Hamarosan a 9-10-es mérföld és a tengerpart közelében vagyok. Rámutatnék arra, hogy amikor 15K-s jelzőt ír, ez egy kis elme-munka. A fejemben a 15K azt jelenti, hogy 5K vagyok a 20KM-hez, ami majdnem, de nem egészen a cél. A valóságban a cél 21,1 ezer. Így, amikor azt gondolom, hogy csak 5K maradt a 15K-s jelzőnél, mentálisan azt gondolom, hogy körülbelül 30-40 másodperccel később a 2,9x mérföld bal kategóriába tartoznék. A valóságban ez nem igaz. Tényleg olyan, mintha csaknem 4 mérföld lenne a célig. És ez hatalmas különbség a 2. mérföldhez képest.

Csak megosztom a gondolataimat.

Ó, egy másik gondolat: Ez a kis pár méteres emelkedés hegyként hatott egy másképp sík pálya után.

Itt vagyok, a 11 kilométeres (17 km) körzetben, és a part mellett cirkálok. Valójában egy kicsit lelassítottam a 11 mérföldes jelzőt, nem teljesen egyértelmű okokból. Csak elveszít egy kis gőzt, kb. 10/másodperc mérföldön (6/sec KM).

És itt vagyunk a 20 km-es jelölőnél. Amire a mentális matematikám rámutat, az nagyon különbözik az 1 km-től, mivel ez tényleg 1,1 km, és ez az utolsó 97,5 méter számít (és fáj).

Amint a célegyüttes látókörébe került, akkora erővel toltam, amennyire csak tudtam, ami, úgy találtam, valójában nem volt annyira gyorsabb, mint amikor mentem, amikor nem nyomtam annyira, ahogy tudtam. Éppen nem maradt semmilyen sebességváltó, amivel átváltoztathattam volna - ha óriási csúcsot szereztem: 10 másodperc/mérfölddel gyorsabban, mint az előző kilométeren haladtam.

Ennek ellenére a „végső rúgás” felszerelésének nyilvánvaló hiánya ellenére meglehetősen szép hivatalos idővel 1:25:35 lettem - vagyis átlagosan 6: 31/mérföld (4: 04/KM). Bár elég nagyszerű lett volna al-1: 25-re állni, nem igazán látom, hol találhattam volna a plusz 35 másodpercet. Nyilvánvaló, hogy ha az utolsó 2 mérföldön meg tudtam volna tartani a magasabb pulzusszámot, akkor ez megcsinálta volna a trükköt, de ez nem így volt. A kíváncsiskodók számára kiküldtem a versenyfájlomat a Stravába a körök/szétválasztások/HR részletek további részéről.

Nem voltam egészen biztos abban, hogy ez egy PR-e vagy sem, új voltam, hogy közel volt a sorta, de kiderült, hogy körülbelül 50 másodperccel voltam félénk a mostani félmaratoni PR-től.

Befejezési terület jósága:

Miután néhány percre elakadt a lélegzetem, várakozva vártam A lányt, aki pár perccel később megjelent. Ennek során észrevettem, hogy hordágyak vannak kéznél. Szerencsére, ellentétben néhány bejövő emberrel - nem kellett használnom őket.

Hamarosan bejött. Sajnos a három együtt készített fotó közül az egyiknek a szeme csukva volt ... az egyik az enyém csukva volt, és ez maradt. Nyilvánvalóan nem vettük a fáradságot, hogy távozás előtt ellenőrizzük az említett fotókat.

Miután eltávolítottuk az időmérő zsetonjainkat, elindultunk, hogy átvegyük a kis érmeinket. Apró műanyag zacskókban voltak lezárva.

Tehát, mivel senki sem tette őket a nyakunkba, egymásra tettük őket:

Innen fogtunk néhány narancsot (Spanyolországból) és banánt (dobozból). Az egyetlen javaslatom a verseny szervezőinek egy apró táska lenne. Két üveg folyadékot adva (víz + sportital), érmet, banánt és narancsot ... sorta kezünkből kifogytunk a dolgokat.

Utána átmentünk az edzőterembe, hogy megragadjuk a táskáinkat. Szeretjük, hogy hány olyan versenyt csinálunk Európában, ahol tornatermeket vettek át a verseny előtti/utáni stádiumként. Még jobb volt, hogy az önkéntesek valóban oda-vissza szaladgáltak. Komolyan. A vonalban nulla ember volt.

Ezzel visszacsoszogtunk a szállodába pihenni egy kicsit (ok, egyáltalán nem lazítottunk, de ez egy másik nap története).

Kétségtelen, hogy mindenképpen megismételnénk a versenyt - tökéletesen hűvös idő, gyors pálya és remek önkéntesek. Ja, és egy nagy város!