French Open 2013: Djokovic, Dmitrov továbbjutás

Novak Djokovic: A French Open első helyezettje továbbjut a 3. fordulóba.

open

Novak Djokovic Grigor Dmitrovval találkozik a francia nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában, miután mindkét játékos győzelemre gyengült az esőben sújtott 5. napon.

A világelső Djokovic az első cím megszerzésére törekedett a Roland Garroson, kiváló 6-2, 6-0, 6-2-es győzelemmel az argentin Guido Pella ellen.

Pella ritkán nézett ki sokkot okozóból. Djokovic lenyűgöző lövések sokaságával irányította a mérkőzést, két bréklabdát alakítva át a nyitó szettet.

A zord időjárás befolyásolta a játék menetét, de nem állította le Djokovic lendületét. Kínozta a 83. világot, egy második szettben diktálta a játékot, amelyet elveszített, anélkül, hogy meccset vesztett volna.

Pella bemutatta az ígéreteket, és jól küzdött azért, hogy a harmadik szettben felkerüljön az eredményjelző táblára, de végül nem tudta kezelni Djokovic erejét. Djokovic, az Australian Open győztese 29 győztest ütött meg a meccsen, hogy helyet foglaljon a harmadik fordulóban.

Djokovic most Dmitrovot veszi át, miután a bolgár 6-1, 7-6 (4), 6-1 sikert aratott a francia Lucas Pouille felett.

Dmitrov kevés időt pazarolt a nyitó szett bebiztosításában, és első alkalomkor megtörte Pouille adogatását, majd a hatodik játszmában ismét megtörve dominánsan az élre került.

Pouille a másodikban nagyobb ellenállást tanúsított, felépült egy újabb korai adogatásvesztésből, hogy döntetlenné tegye a szettet, amelyet Dmitrov végül elősegít.

Pouille csúnyán elhalványult a döntőben, és Dmitrovnak alig voltak nehézségei még kétszer megtörni, hogy karrierje során először jusson át a nagy slam második fordulóján.

Pouille honfitársa, Benoit Paire egy másik pecsételője volt a progressziónak, hiszen Lukasz Kubot felülmúlta 7-6 (2), 6-2, 6-4.

Paire úgy találta, hogy Kubot jól illő versenyző, de előnyt tudott terjeszteni, mivel uralta az első szett tie-breakjét, majd a második végén megtörte a Kubot adogatását a parancs létrehozása érdekében.

Ez az adogatásszünet hatékonyan véget vetett Kubot kihívásának, és Paire a harmadik szettet sokkal kevésbé megerőltető ügynek találta, demoralizált ellenfelén túl a győzelem felszámolására.

Kei Nishikori Grega Zemlja kihívását kissé félelmetesebbnek találta, a 13. kiemeltnek négy szettre volt szüksége a szlovén legyőzéséhez6-1 5-7 6-1 6-4.

Nishikori, aki Roger Federert verte meg a hónap elején a Madrid Open harmadik fordulójában, kényelmes első szettet élvezett, de visszakötötték, amikor Zemlja biztosította a második szett egyetlen szünetét a mérkőzés kiegyenlítése érdekében.

Az 50-es világrész nem tudta fenntartani a visszavágóját, és Nishikori visszanyerte önuralmát, hogy előrelépjen és nyerjen további csúszások nélkül.

Az olasz Fabio Fognininek négy szettre volt szüksége a cseh Lukas Rosol legyőzéséhez, a 27. kiemelés végül a harmadik szett ijedtsége ellenére jött be, hogy elvegye a mérkőzést6-2 7-6 (3) 2-6 6-1.

A román Victor Hanescu profitált a visszavonulásból, mivel Dmitrij Tursunov combsérüléssel kivonult a versenyből a második szett tie-break során 6-4 6-6 (3) Hanescu javára.

Philipp Kohlschreibernek volt a legkönnyebb útja a harmadik fordulóig, mivel ellenfele, Yen-Hsun Lu bokaprobléma miatt visszalépett a meccs kezdete előtt.

Stanislas Wawrinkának péntekig kell várnia, hogy megszerezhesse helyét a harmadik fordulóban, mivel az argentin Horacio Zeballosszal való találkozóját elhalasztották a nedves idő miatt, amikor a svájci 6-2, 7-6 (2), 3-3 vezetett.

Nyikolaj Davydenko és Denis Istomin is folytatja a játékot pénteken, mivel a feltételek az első szettben 3–2-re megállították az orosz előrelépést.

Tommy Haas és Jack Sock, valamint Ryan Harrison és John Isner mérkőzése az eső áldozatává vált, mindkét összecsapás péntekre telt.