Eteri Liparteliani új rekordokat állított fel az U23-as európaiaknál

2019. november 1. 16:55

hírek

A várakozásoknak megfelelően Oroszország volt a legerősebb nap az Izsevszkben megrendezett U23-as Európa-bajnokság első napján. Három aranyéremmel az orosz csapat az érmek többségét megszerezte. A belga Amber Ryheul megszerezte a női U52kg-os bajnoki címet, Eteri Liparteliani pedig továbbra is lenyűgöző érmeket folytat, ezúttal az európai U23 aranyával.

Várható volt a spanyol csapat is, főleg az első oroszországi napon. Erős csapatuk van a könnyűsúlyban és a középsúlyban és három érmet szereztek ma. Még mindig kissé savanyú, mivel két döntő veszített. Mireia Lapuerta Comas nem tudta megakadályozni, hogy az európai cím az orosz rivális, Daria Pichkaleva kapja. A könnyűsúlyú ember nem volt könnyű medencében a német Mascha Ballhausszal, de megnyerte ezt a negyeddöntőt, és továbblépett az olasz Sofia Petitto legyőzésében, aki Andrea Stojadinovot elküldhette az újracsatárba, hogy elnyerje a bronzérmet. A szerbre az éremre számítottak. asztal. Pichkaleva szembeszállt Lapuerta Comas-szal, aki a semisben legyőzte az izraeli Tamar Malcát. A spanyol nem tudta megtartani és 90 másodperc alatt veszített az orosz U23-as bajnok Pichkaleva ellen. Jó formában volt az Európa Kupában, és tavaly aranyat nyert Orenburgban, a Saarbrucken en Bratislavában, idén pedig ezüstöt szerzett Orenburgban, de úgy tűnik, készen áll az IJF World Tour szintre lépésre.

A spanyol Nina Esteo Linne-t is a második helyre ítélték, ezúttal a belga Amber Ryheul lett az, aki hazája valaha harmadik győztese lett ezen a szinten. Amelie Rosseneu (2010) és Roxane Taeymans (2013) korábban elnyerte az európai címet. Ryheul megnyerte mind a négy versenyét, bár a mezőny nem volt kivételesen erős. Sok élsportoló teljesítette ezt a bajnokságot az oroszországi Uralban, és csak 235 sportoló szánt időt Izsevszkbe. Tizenöt nő küzdött U52kg-val néhány jó nővel Spanyolországból, Németországból és Belgiumból.

Eteri Liparteliani nemrég elnyerte Grúzia junior világbajnoki címét, és még mindig nagyon jó formában van ezzel az új európai címmel. Ha szeptemberben hozzátette a junior címet Vaantán, az elmúlt két hónap rendkívül sikeres annak a 20 éves fiatalnak, aki 2015-ben elnyerte az EYOF címet és rakétakarrierjét kezdte. Oroszul Liparteliani megállíthatatlan volt, még Danna Nagucheva orosz döntős számára sem, akire nem számítottak, de Liparteliani 2015-ben ismerte az EYOF-ból, ahol Nagucheva bronzot szerzett. A grúz megnyerte az ippon négy versenyét, és mindössze hat percre volt szüksége. A portugál Wilsa Gomes (POR) bronzéremmel ajándékozott meg egy késői születésnapi ajándékot, Tihea Topolovec pedig 14 másodperc alatt veszített Liparteliani ellen, de a visszavágón sikeresen visszatért és bronzérmet nyert Horvátországnak. Természetesen ő az első grúz női győztes

Az orosz férfiak két aranyérmet vesznek el

Ramazan Abdulaev elfoglalta az első aranyat az orosz férfiak számára. Az egész orosz döntőben legyőzte Ayub Blievet. A dobogót két grúz férfi kísérte. Temur Nozadze és Jaba Papinashvili egyaránt elvesztette az elődöntőt orosz ellenfelével szemben, de végül is bronzot nyert.

Murad Chopanov U66kg-os Európa-bajnoki címet szerzett. Az Orenburg győztese, aki tavaly megszerezte a junior világbajnoki bronzérmet, virágos lett és legyőzte azeri ellenfelét, Nurlan Osmanovot. A húszéves is meglepetés volt, de ezen a téren minden lehetséges volt. David Garcia Torne bronzéremmel szerezte meg a harmadik spanyol érmet, az olasz Mattia Miceli pedig ilyen európai dobogóval végzett karrierjét.