WARREN JÁTÉKJELENTÉS: Kovalcsuk gólt szerez OT-ban, meghosszabbítva a szenátorok vesztes sorozatát

Canadiens 2, Senators 1 (OT)

Drake Batherson, az Ottawa Senators szélsője, szombat este, volt egy kis jó, egy kicsit rossz és nagyon sok furcsa.

kovalchuk

A múlt héten az amerikai jégkorongliga Belleville-jéből behívott Batherson azon kapta magát, hogy a Montreal Canadiens 2–1-es hosszabbításának győzelmének minden döntő pillanata közepén csapkodott a Canadiens-barát 18 088 fős tömeg előtt a Canadian Tire Centernél.

A győzelem, amely akkor ért véget, amikor Ilya Kovachuk hosszabbításban verte meg a Senators kapusát, Marcus Hogberget az első montreali egyenruhás gólja miatt, végül megállította a nyolc meccses vereségsorozat nyomorúságát.

A Senators, aki hosszabbításra küldte a meccset Batherson furcsa gólján, a harmadik harmad 6: 28-al maradt, most elvesztette a szezon eleji hét meccsét.

A játék utolsó meccsén Batherson találta magát közbefogva, védekezésben játszott 2 az 1-es szünetben Kovalchuk ellen, aki olyan játékost nőtt fel, aki támadó ajándéka miatt bálványozott.

"Ez egy olyan 50-50 korong volt, és én magam másodlagosan kitaláltam" - mondta Batherson gondolkodási folyamatáról a laza korongon, mielőtt a páratlan embertörés kialakult volna. „Sokáig figyeltem őt az NHL-ben. Szép lövés volt tőle, de nem volt szerencsém.

Batherson elmondása szerint tisztában volt vele, hogy Kovalchuk ellen védekezik a játékkal, de szokatlan helyzet volt, amikor.

"Remek volt, az elmúlt néhány hétben néhány klassz játékos ellen kell játszanom" - mondta. - Valószínűleg ez az első alkalom profiként, amikor védekezésben játszom 2 az 1-hez játékot. Nem igazán tudtam, mit tegyek ... remélhetőleg nem kapok megint 2: 1-et. "

Bármennyire furcsán érezte magát védekezésben, azt is elismerte, hogy gólja - egy korong, amely a résen ült, mielőtt lerúgták volna a Canadiens védőinek korcsolyáját - furcsa volt. Fogalma sem volt, hogy hitelt kapott a gólért, amíg csapattársai ezt nem mondták meg neki.

"Biztosan vállalom" - mondta Batherson a szezon első és karrierje negyedik góljáról. „Az elmúlt három évre visszatekintve nem szereztem ilyen gólt. Csak kívánom minden este és minden meccs előtt, és (szombat) azt hiszem, volt szerencsém beszerezni egyet.

A furcsa gól előtt Carey Price, a Canadiens kapusa jónak bizonyult a szezon második kiesése előtt, karrierje 46. és a Senators ellen negyedik nulla volt. Kimagaslóan megállította a másik 41 lövést, amellyel szembesült.

Hogberg, aki NHL-pályafutása során először játszott back-to-back éjszakákon, szintén éles volt, 25 lövésből 23-at állított meg. Kovalcsuk játékgyőztese előtt az extra ülésen egy szakításon is megállította Kovalcsukot.

"Hogberg kiemelkedő volt számunkra" - mondta a szenátorok edzője, D.J. Smith mondta. „Jó hokimeccs volt. Sajnos nem nyerünk, de sok jó dolog volt. "

Amikor a korong leesett, valamit adni kellett a keleti konferencia szinte alagsori lakosainak csatájában.

A Senators a legutóbbi órákban érkezett haza az utolsó Detroit Red Wings elleni 3–2-es lövöldözés után.

A Canadiens eközben zsinórban nyolcadikként esett vissza csütörtökön az Edmonton Oilers csapatába, amely olyan szakasz, amely gyakorlatilag kiküszöbölte őket az idény utáni helyért folytatott komoly küzdelemben.

A szenátorok szombat kora este lemaradtak Nick Suzuki első periódusos erőgóljával és a Canadiens 1: 0-ás vezetésével, két perióduson keresztül.

Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy Price miatt Chris Tierney megállt egy rövid szakadásban, majd Dylan DeMelo, Colin White és Jean-Gabriel Pageau-t állította meg egy második periódus végén, amelyben a szenátorok felülmúlják a Canadiens 16-7-et.

Míg az újjáépülő szenátorok számára a kereskedési határidő lejárt, a Canadiens nagyon remélte, hogy rájátszási csapat lesz.

Nyeretlenül érkeztek a Canadian Tire Centerbe a Winnipeg Jets elleni 6-2-es győzelem óta, december 23-án, miután csak egyetlen pontot gyűjtöttek az ezt követő nyolc meccsükön.

A hét elején a Detroit és az Edmonton Oilers ellen elszenvedett veszteségek miatt a Canadiens harmadik harmadban vezetett.

A korong csökkenésével a Canadiens csak New Jersey-t, Ottawát és Detroitot vezette a keleti konferencia ranglistáján. A Montreal kilenc pontot és öt csapatot ért el a vadkártyás rájátszásból.

Lehet, hogy úton voltak, de úgy tűnt és úgy hangzott, mintha a Canadiens otthon lenne szombaton. A tömött CTC belsejében lévő energiát felhasználva - a tömeg nagyrészt Canadiens színekben volt elrendezve - a vendégek adtak valami szurkolót rajongóiknak, amikor Suzuki megkapta gólját az első harmad 8: 24-kor. Suzuki, akinek most kilenc gólja és 27 pontja van, ragyogó fényt adott egy sötét idényben Montreal számára.

Mindössze öt pont választotta el a Canadiens-t és a Senatorokat, mielőtt a korong leesett volna szombaton, de csak a megfelelő gyűrődésekbe kellett belenéznie, hogy lássa, mennyire másként kezelik a szervezetek a kiterjesztett vesztes csíkjaikat.

A Canadiens még mindig reménykedik - imádkozik a jégkorong istenekhez? - hogy valahogy visszajussanak a rájátszásért folytatott harcba, Price-val együtt mentek. Az előtte lévő csapathoz hasonlóan, Price is az egész szezonban küzdött, 16-16-4-es rekordot, 3,01 gólt-átlagot és 0,901-es mentési százalékot vitt be a szombati viadalra.

Talán, csak talán, a 32 éves, rengeteg tapasztalattal és a nevén szereplő Hart-trófeával visszanyeri varázsérzetét, és egy ideig elviszi a csapatot, kiterjesztve a szezon utáni kikötő halvány álmait.

A jég másik végén Hogberg állt, aki mind a 12 NHL-kezdéssel belépett a játékba.

Enyhe meglepetés volt, tekintve, hogy a Detroit Red Wings elleni, pénteki 3–2-es lövöldözésben is játszott. Craig Anderson, a 38 éves, NHL-lel rendelkező 600 éves pénteken és szombaton egyaránt tartaléknak öltözött.

Nyilvánvaló, hogy a holnaphoz vezető út - Hogberg garantált NHL-szerződéssel rendelkezik a 2020–21-es szezonra, és a függőben lévő, korlátlan szabadügynök, Anderson a február 24-i kereskedelmi határidő előtt mozgásban lehet - már jócskán halad.

"Ez a folyamat, az újjáépítés ezekkel a fiatal gyerekekkel a lehető legtöbb megjelenést akarjuk megszerezni" - mondta Smith a kapus döntésről. „Mivel (Anders Nilsson) megsérült, ez alkalom arra, hogy Hogberget láthassuk. Azt hittem, nagyon jó (Detroit ellen), ezért meg akartuk jutalmazni egy másikkal. ”

Smith tele volt dicsérettel Bathersonért és a többi Belleville-hívó Filip Chlapikért is. Chlapik esetében már nem szigorúan használják negyedik vonalhajóként, mint az előző szezonban.

"(Chlapik) azt csinálja, amit csinál" - mondta Smith. - Ő egy észak-déli srác, aki megpofoz. Volt néhány gólszerzési lehetősége, amelyeket blokkoltak (Detroit ellen). … A kilátásokkal kapcsolatban Alex Formenton mesterhármast regisztrált pénteken, amikor Belleville a Rochester elleni 5–1-es győzelemmel nyitotta meg nyolc meccses útját. … Chlapik és Batherson folyamatos használata azt jelenti, hogy Scott Sabourin négy egymást követő mérkőzésen karcos volt. Nyolc hetes sérülése után három meccsen játszott. "Jelenleg megpróbálunk minél több fiatal srácot játszani, és megnézni ezeket a srácokat" - mondta Smith. „(Sabourin) bizonyos éjszakákon megkapja a játékait. Nem semmi rosszat tett. Csak hosszú ideig volt kint és a tempó, amikor hosszú ideig tartózkodik az NHL-ben, nehéz ezt a tempót tartani. "

Mark Borowiecki védő kihagyta második egymást követő mérkőzését szombaton, miközben influenzát ápolt. Eközben Smith szerint Nikita Zaitsev, aki december 16-a óta mély csontzúzással van, halad, miközben egyedül korcsolyázik. „Sokkal közelebb van. Ezen a héten gyakorolni fog velünk, és remélhetőleg visszaszerezhetjük a (bye week and all-star) szünet előtt.

Ha Brady Tkachuk az izgató kártevő, aki segít a Senators csapattársainak játékba vonzásában, Brendan Gallagher gyakran viszi ezt a szerepet Montrealban. Sajnos az agyrázkódással kapcsolatos aggályok távol tartották őt a szombati sorból. A Canadiens edzője, Claude Julien nem sok frissítést adott - "Még mindig megvizsgálják az orvosok" - mondta -, de hiánya észrevehető volt. "Jobb, hogy időt szakít rá" - mondta Victor Mete védő, aki pénteken beszélgetett Gallagherrel. „Ez agyrázkódás. Ez az agyad, így különösebben óvatosnak kell lenned. Bízni kell az orvosokban és az orvosokban. Remélhetőleg hamarosan visszatér.

Érdekes volt hallani, ahogy Julien tiszteletben tartja a szenátorok húszéves szélsőjét. "Kemény szavú játékos és zavaró, csak ez a játéka" - mondta a Canadiens edzője. „Ezt látom minden játékában, amit játszik. Benne van a DNS-ben. ” De aztán Julien dobott egy megjegyzést, amelyet Chris Schlenker és Steve Kozari játékvezetők meghallgatására kért. „Számunkra meg kell védenünk kapusunkat. Nem engedhetjük, hogy bejusson oda. Ugyanakkor a játékvezetőknek meg kell tenniük a munkájukat, ha ez a helyzet. ” … Amikor Tkachukot detroiti pénteken a háló felé vezető út közben eldobták, nem rohant a lábára, amikor becsúszott a Red Wings kapusába, Jonathan Bernierbe. ... Érdekes, hogy Tkachukot másodperces büntetés miatt zárták, amikor Mete-t belökte Price-ba, aki Oscar-méltó merülést hajtott végre, hogy felhívja a csíkos férfiak figyelmét.

Távolnak tűnik, de a Tkachuk-Gallagher fej-fej melletti találkozó lehetősége egy másik Senators-Canadiens rájátszás-sorozat mielőbbi kívánságát kívánja.